Paskutinis straipsnio atnaujinimas: 2023-02-20
Vasaros metu tonikai praverčia ne tik kaip odos pH reguliatoriai, bet ir kaip odą GAIVINANTYS DRĖKIKLIAI. 💙
Jau ir dabar sulaukiame Jūsų klausimų, ar nepakenks odai atsisakyti veido serumų ir kremų, kadangi norisi tik gaivos ir lengvumo… 🧐
✅Atsakymas vienas – jei tik norisi ir tonikas suteikia pakankamai drėgmės – drąsiai džiaukitės lengvumo pojūčiu. Tik nepamirškite kas keletą valandų ją vėl TONIZUOTI, kadangi vandens pagrindo produktai pamažu išsigaruoja, todėl reikia dažniau ją tonizavimu apsaugoti nuo dehidratacijos. Taip pat labai svarbu tinkamas nuprausimas – du kartus per dieną ir papildomai po fizinio krūvio/išprakaitavus nuo karščio.
Renkantis toniką, rekomenduojame pasityrinėti SUDĖTĮ, joje ❌ NETURĖTŲ lankytis:
1. JOKIE ALKOHOLIAI. Kalbėdami apie plaukų priežiūrą, visuomet išskiriame RIEBIUOSIUS alkoholius, kurie neturi neigiamo poveikio plaukams, o juos dar ir papildomai kondicionuoja. Tačiau tonikų gamyboje jie nėra naudojami, tad, darome išvadą, kad pamatę ingredientų sąraše žodį ALCOHOL, galime jį mesti šalin. Beje, senos kartos tonikai yra būtent denatūruoto alkoholio pagrindu (INCI: Alcohol Denat), jų rinkoje vis dar yra, tad jų reikėtų saugotis, jeigu mylite savo odą ir nenorite turėti dermatologinių problemų.
2. KVEPALAI. Tinkamam odos tonizavimui visiškai nėra reikalingi kvepalai, o įmonės, netaupančios kliento sąskaita, visuomet maloniam aromatui suteikti pasirinks hidrolatus, eterinius aliejus, arba ekologiškus kvapiklius. Kadangi veido tonikas paprastai yra užpurškiama ant veido priemonė, atsiranda galimybė, kad nedidelis kiekis pateks į kvėpavimo takus, o sudėtyje esantys kvapikliai ten gales sukelti alerginę reakciją – čiaudulį, niežulį, alerginę slogą ar kosulį/dusulį.
3. Aršūs KONSERVANTAI. Rinkoje dažniausiai sutinkami aršūs konservantai yra PHENOXYETHANOL bei BENZYL ALCOHOL. Nors jų koncentracijos sudėtyje nebūna didelės ir yra reglamentuotos įstatymais, vis tiek verta jų privengti dėl galimo ilgalaikio neigiamo poveikio odai.
O ingredientai ✅ GERIEČIAI būtų tokie:
1. DRĖKIKLIAI, apsaugantys Jūsų odą nuo dehidratacijos: alavijų sultys, hialurono rūgštis, glicerinas, sorbitolis...
2. Įvairių tonizuojančių ir raminančių odą savybių turintys HIDROLATAI: levandų, pipirmėčių, rožių, arbatmedžio... Nuostabu, kai bent 20% vandens kiekio gamintojai tonike pakeičia aktyvų poveikį turinčiais hidrolatais, o ne nustumia jį į sudėties galą ir tonike jo susidaro vos 1-2%. Taigi, jeigu sudėtyje hidrolatas yra žemiau negu per vidurį, jo koncentracija bus per maža ir papildomo poveikio nebus.
3. Vaisių ir žolelių EKSTRAKTAI. Tai tarsi augalų IŠTRAUKA, gerųjų savybių KONCENTRATAS. Jie geba prisotinti odą vitaminais, raminti ir saugoti.
4. RŪGŠTYS. Tiek riebiai, tiek sausai odai skirtuose tonikuose turėtų būti rūgšties (ACID), kadangi tik jų pagalba yra subalansuojamas tinkamas odai toniko pH, kad šis galėtų padėti odai. Riebiai ir brandžiai odai skirtuose tonikuose galima rasti daugiau rūgščių, negu reikia tik kosmetikos produkto paruošimui, tai yra gydomoji priemonė nuo spuogų, pagalba sebumo subalansavimui, eksfoliacijos ir jaunystės užtikrinimui. O sausiaodėms pagamintuose tonikuose bus tik tiek rūgšties, kiek reikės odos pH subalansavimui (viena švelniausių, sausiaodėms rekomenduojamų rūgščių yra pieno rūgštis – Lactic Acid).
5. Švelnūs, EKOLOGIŠKAI kosmetikai gaminti skirti KONSERVANTAI. Kad ir kaip norėtume apsieiti be jų, tačiau vandens pagrindo produktus reikia konservuoti… Taigi belieka išsirinkti konservantus, kurie yra švelnūs, nedirgina odos ir nesukelia jai problemų.
Nors mūsų tonikai nėra odos problemų panacėja, tačiau pasižymi GEROSIOMIS SAVYBĖMIS ir PROTINGA KAINA, todėl kviečiame išsirinkti ir PADĖTI SAVO ODAI.
Rinkitės iš skaistinančio toniko, skirto brandžios odos savininkėms, drėkinančio toniko, turinčioms sausą odą merginoms ar detoksikuojančio toniko, toms, kurios susiduria su riebia oda.
Galbūt atrasite vasaros GERIAUSIĄ DRAUGĄ.