Kokybiškos sudėties šampūnas – ne tik švariai galvos odai

Paskutinis straipsnio atnaujinimas: 2024-06-27

Numatoma skaitymo trukmė: 7 minutes

Kokio šampūno ieškoti ir ko iš jo tikėtis?

Bent keletą kartų per savaitę, kas antrą dieną, o kai kas – ir kasdien naudojame šampūnus galvos odos išskirto sebumo pašalinimui. Plaukams dar naudojame kaukes, kondicionierius, įvairias stiprinančias priemones, o galvos odai neretai padovanojame tik šampūną, dažniausiai net pataupydami, kadangi galvojame, kad svarbu tik geras rezultatas – švarūs plaukai. Tačiau pats laikas į tai pažvelgti plačiau ir suprasti, kad sveikų plaukų paslaptis slypi ne tik pačių plaukų priežiūroje, bet ir galvos odos.

Šiame straipsnyje Jums papasakosime apie dažniausiai girdimus mitus ir tiesas apie tokį paprastą ir kasdienį dalyką kaip galvos plovimą.

Mitas nr. 1 – šampūnas tiesiog turi išplauti galvos odą ir daugiau iš jo nieko nereikėtų nereikalauti.

Ir tiesa ir melas. Žinoma, jei šampūnas pakankamai lengvai nesugeba išplauti plaukų ir nesuteikia plaukams norimos švaros ir apimties, jis yra bevertis, nesvarbu, kokia gera yra jo sudėtis. Tačiau jei galvos oda yra išplaunama, tačiau plaukai ar galvos oda nuo konkretaus šampūno ima sausėti – skilinėja, atsiranda pleiskanos, plovimo metu plaukai susivelia, galima įtarti, kad Jums šis šampūnas atneša daugiau žalos negu naudos ir Jums yra tiesiog netinkamas.

Mitas nr. 2 – šampūnas negali atnešti naudos plaukams ir galvos odai, kadangi per trumpai būna ant plaukų ir galvos odos.

Ir taip, ir ne. Žinoma, kuo ilgiau priemonė išlieka ant plaukų, tuo ji yra kokybiškiau pasisavinama, tačiau ir šampūnai gali būti naudingi, kadangi turi vieną sudėties privalumą – surfaktantus. Tikrai taip – tuos pačius ploviklius, kurių dėka džiaugiamės švaros pojūčiu. Jie ne tik padeda išplauti galvos odą, bet ir atveria plauko žvynelį, o tuomet, kokybiško šampūno sudėtyje esantys ingredientai – keratinas, šilkas, drėkikliai, gali pakankamai lengvai įsiskverbti į plauką ir atlikti savo funkciją. Vėliau reikėtų nepamiršti naudoti kondicionieriaus, kuriame turėtų vyrauti panašios aktyviosios medžiagos ir taip dar kartą sustiprinti plaukus.

Mitas nr. 3 – ekologiški ir natūralūs šampūnai neputoja ir blogai išplauna plaukus.

Mitas, mitas ir dar kartą mitas! Rinkoje egzistuoja daugybė natūralių šampūnų, kurių sudėtis yra įvairi – nuo itin koncentruotų šampūnų, kurie savo putojimu ir plovimu nenusileidžia agresyviems šampūnams su SLS, SLES, iki švelnių – kreminių, ar net šampūnų – kondicionierių, kurie visai neputoja, tačiau plaukus plauna puikiai! Pats laikas prisijaukinti mintį, kad plaukus plauna ne putos, o šampūnas. Jo reikia nepagailėti visai galvos odai, ją kruopščiai, bet švelniai išmasažuoti ir tuomet, net mažiausiai putojantis šampūnas puikiai pašalins nešvarumus. Išplovimo užtikrinimui visuomet reikėtų plaukus trinkti du kartus, be to, antrąjį kartą šampūnas turėtų puikiai suputoti, taip gaunant signalą, kad galvos oda yra švari.

Mitas nr. 4 – jei šampūnas yra su keratinu/šilku bei suteikia plaukams švelnumo, jis yra geras.

Mitas. Apie gerąsias šių ingredientų savybes jau girdime bent 10 metų, o produkcija su šiais ingredientais yra kaip niekad populiari ir šluojama iš lentynų, net nesigilinant į sudėtį. Tačiau jei pradėtume tokius ,,šilkinius“ ir ,,keratininius“ šampūnus nagrinėti, pamatytume, kad 3-5 vietoje slepiasi silikonai, o vėliau – kvepalai, konservantai, neaktyviosios medžiagos tekstūrai pagerinti, o tik vėliau – hidrolizuotas šilkas, šilko proteinai, keratinas ar augaliniai proteinai. Deja, šių ingredientų koncentracija turi būti pakankamai didelė – apie 5-15% , kad jie galėtų išties paveikti plauko struktūrą ir ją pagerinti. Taigi, jų turėtume ieškoti 4-6 vietoje ingredientų sąraše. Tačiau šių ingredientų kaina yra pakankamai didelė, jų poveikis – ne toks jau greitas, silikonai yra žymiai pigesni, todėl didžiosios korporacijos visiškai apgalvotai gamina silikoninius šampūnus, besigiriant puikiais, išties galinčiais padėti ingredientais.

Taigi, jeigu ieškote išties gero šampūno su šiais skambiais ir kokybiškais ingredientais, turėtumėte šampūnui kelti tokius reikalavimus:

  1. Šampūno plovikliai turi būti švelnūs, o silikonų neturi būti nė kvapo. Ar plovikliai yra švelnūs, o silikonų nėra - verta produkto ingredientų sąrašą pasitikrinti svetainėje curlsbot.com.
  2. Keratinas ir šilkas turėtų būti bent sąrašo viduryje. Šiuos ingredientus jų sąraše įvairiomis formomis galime atpažinti su žodeliais -silk, -protein, -keratin.

Mitas nr. 5 – šampūnas negali drėkinti plaukų, kadangi jo paskirtis – visiškai priešinga.

Ir taip, ir ne. Jei šampūnas yra itin putojantis, pačių drėkiklių nėra daug, ypatingo drėkininimo nederėtų tikėtis. Žinoma, šampūnas niekad plaukų nepridrėkins tiek, kiek drėkinamasis plaukų kondicionierius ar kaukė, tačiau išpešti drėkinimo iš šampūno tikrai galima. Kaip jau ir minėta, šampūnas surfaktantų dėka atveria plauko žvynelį ir tuomet plaukas pakankamai lengvai yra paveikiamas kokybiškų ingredientų. ,,Gerame“ drėkinamąjame šampūne drėkiklių gali būti netgi daugiau, nei plaunančių medžiagų – net iki 30-50%! Taigi, drėkinimo iš koncentruotai drėkikliais praturtinto šampūno tikrai galima sulaukti.

Prieš renkantis drėkinamąjį šampūną, verta išmokti atpažinti populiariausius, dažniausiai naudojamus drėkiklius: hialurono rūgštį (jo turėtų būti 1%, taigi tikėtina, kad jį rasite pakankamai žemai su pavadinimu SODIUM HYALURONATE), gliceriną (veiksminga šio ingrediento koncentracija – 4-5%, todėl jo verta ieškoti viduryje sąrašo su pavadinimu GLYCERIN), sorbitolį (veiksmingą koncentracija – net 10-15%, todėl reikėtų, kad būtų sąrašo viršuje- viduryje), šlapalą (yra naudojamas įvairiomis koncentracijomis nuo 5% iki 10%, todėl jo reikėtų ieškote sąrašo viršuje – viduryje su pavadinimu UREA) bei alavijų sultis, kurios gali būti ir vandens pakaitalu ir būti 1-2 sąrašo vietoje.

Kaip ir visi kiti šampūnai, nesvarbu, kokia yra jo paskirtis, neturėtų savo sudėtyje turėti silikonų, aršių ploviklių, parabenų (galūnė -paraben), kvapiklių (nebent yra naudojami ekologiški/natūralus kvepalai arba kokybiški ir sertifikuoti eteriniai aliejai), benzilo alkoholio ir kitų aršių konservantų (pavyzdžiui Phenoxyethanol).

Mitas nr. 6 – šampūnai tėra būdas išpešti iš klientų pinigų, siūlant tokį pat produktą kaip muilas, juk paskirtis ta pati – gerai išplauti rankas ar plaukus.

Mitas. Žinoma, šiuo metu jau tiki reta moteris, tačiau vis tiek norisi atskleisti pagrindinius skirtumus tarp muilo ar šampūno. Vienas iš jų – ploviklių kiekis šampūne ir muile stipriai skiriasi. Rankų ir galvos oda savo struktūra ir jautrumu gana stipriai skiriasi, todėl šampūne esanti ploviklių koncentracija yra kartais beveik per pusę mažesnė. Plaunat plaukus su muilu kartais, žinoma, nieko neatsitiks, tačiau ilgainiui galvos oda ir plaukai bus ,,perplauti“ – pasišiauš, atsiras riebios ar sausos pleiskanos, niežėjimas. Kitas skirtumas – pH lygis. Kokybiškas, tinkamai pagamintas šampūnas turi savo sudėtyje turėti rūgšties, o jo pH lygis – lengvai rūgštus, kad pernelyg neatvertų plauko žvynelio, nesukeltų vėlimosi. Tuo tarpu muilas dažniausiai būna šarminis, kad kuo geriau pašalintų nešvarumus, neutralizuotų bakterijas.

Mitas nr. 7 – kuo produktas brangesnis, tuo jis kokybiškesnis.

Ir mitas, ir tiesa. Tiek 3 eurus, tiek 40 eurų kainuojantis produktas tikrai gali būti nieko vertas. Brangių produktų kainą neretai nulemia ne ypatinga kokybė, o ,,brand‘as“, didžiulės išlaidos rinkodarai. Todėl verta domėtis mažiau, ar vidutiniškai populiariomis įmonėmis, siūlančias žemesnes nei vidutines arba vidutines kainas. Nors yra ir puikių, švelnių produktų ir su žemomis kainomis, dažnai tokių įmonių produktai būna itin nekoncentruoti, greitai susinaudoja, į juos nebūna įdėta itin daug aktyviųjų ingredientų. Taigi, neretai taip sumokame du kartus – tiesiog dažniau pirkdami produktus ir visai nesutaupome. Vidutines kainas siūlantys gamintojai, ypatingai neinvestuojantys į dailią rinkodarą, dažniausiai būną nukreipę išteklius tinkamai – į kokybiškus ingredientus bei aukštas jos koncentracijas. Taigi, jeigu atrandate įmonę, gaminančią plaukų priežiūros priemones, kuriose aktyvieji ingredientai yra pakankamai aukštai – verta jos produkcija susidomėti, nepaisant to, kad jos reklamų nematote televizijos ekrane.

Jeigu ieškote visapusiško atvirumo sudėtyse, koncentruotų jos sudėčių ir išties gebančių padėti Jūsų plaukams ir galvos odai šampūnų bei neišpūstų kainų – kviečiame susidomėti mūsų šampūnais, kuriuose niekada nerasite silikonų, aršių konservantų ar kvepalų, parabenų. Tik meilė, kokybė ir gamtos prisilietimas.

Antioksidantų svarba natūralioje kosmetikoje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mano krepšelis
Neseniai peržiūrėti
Kategorijos