Retinolis veidui: kas tai, ir kokia retinolio nauda jūsų odai?

Retinolis veidui: kas tai, ir kokia retinolio nauda jūsų odai?

Numatoma skaitymo trukmė: 8 minutes

Pagrindinės Išvados
Retinolis yra vitamino A forma, naudojama veido odos priežiūrai skirtoje kosmetikoje. 
Jis skatina odos atsinaujinimą, mažina raukšles ir pigmentaciją.
Geriausias būdas naudoti retinolį - pasirinkti tinkamą koncentraciją ir naudoti palaipsniui, nesudirginant odos. 

Kosmetikos priemonės su retinoliu

Retinolis - tai vitamino A forma, kuri jau daugelį metų naudojama kosmetikoje dėl savo unikalių savybių. Jis buvo atrastas XX a. pradžioje ir nuo to laiko tapo vienu populiariausių odos priežiūros ingredientų. Kodėl gi retinolis yra toks svarbus mūsų odai?

Visų pirma, retinolis pasižymi stipriu poveikiu odos atsinaujinimui. Jis skatina kolageno gamybą, todėl oda tampa stangresnė ir elastingesnė. Be to, retinolis mažina raukšles, suvienodina odos tekstūrą ir spalvą. Tai yra tikras jaunystės eliksyras brandžiai odai!

Retinolio nauda veido odai

Retinolio nauda veido odai

Retinolio nauda odai yra plati ir įvairiapusė. Štai kelios pagrindinės jo savybės:

 • Retinolis skatina odos ląstelių atsinaujinimą
 • Mažina smulkias ir gilias raukšles
 • Suvienodina odos spalvą ir tekstūrą
 • Valo užsikimšusias poras
 • Reguliuoja riebalų gamybą

Retinolis veikia giluminius odos sluoksnius, todėl jo poveikis yra ilgalaikis ir greitai pastebimas. Reguliariai naudojant retinolį, oda tampa skaistesnė, lygesnė ir jaunesnė.

Retinolio serumo naudojimas

Vienas efektyviausių būdų į savo odos priežiūros rutiną įtraukti retinolį - naudoti retinolio serumą. Serumas yra lengvos tekstūros produktas, kuris greitai susigeria ir pasižymi koncentruota veikliųjų medžiagų formule.

Renkantis retinolio serumą svarbu atkreipti dėmesį į kelis dalykus:

 • Retinolio koncentracija (pradėkite nuo mažesnės, pvz., 0,01-0,03%)
 • Papildomi serume esantys ingredientai (raminantys, drėkinantys)
 • Jūsų odos tipas (sausai, riebiai, jautriai odai)

Naudokite retinolio serumą vakare ant švarios odos. Pradėkite nuo 1-2 kartų per savaitę ir palaipsniui didinkite dažnumą. Visada naudokite apsauginį kremą nuo saulės dieną, nes retinolis gali padidinti odos jautrumą UV spinduliams.

Gryno retinolio privalumai ir trūkumai

Grynas retinolis, dar vadinamas "tretinoinu", yra stipriausia retinolio forma. Jis pasižymi greitu ir efektyviu poveikiu, tačiau gali sukelti odos dirginimą ir sausumą.

Gryno retinolio privalumai:

 • Greitas poveikis (rezultatai matomi per 4-8 savaites)
 • Stiprus raukšlių ir pigmentacijos mažinimas
 • Tinka aknės ir rožinės gydymui

Trūkumai:

 • Gali sukelti odos dirginimą, paraudimą, sausumą
 • Netinka jautriai odai

Jeigu jūsų oda yra jautri ar linkusi į dirginimą, rinkitės švelnesnes retinolio formas, tokias kaip retinaldehidas ar retinilo palmitatas.

Retinolis brandžios odos priežiūrai

Retinolis paakių priežiūrai

Paakių sritis yra itin jautri ir linkusi į dehidrataciją bei raukšlių susidarymą. Retinolis gali būti puikus ingredientas šiai sričiai, tačiau svarbu jį naudoti atsargiai.

Rinkitės specialiai paakiams skirtus produktus su retinoliu, kaip pavyzdžiui, paakių kremas. Paakių kremas su retinoliu paprastai turi mažesnę retinolio koncentraciją ir papildomų raminančių ingredientų, tokių kaip hialurono rūgštis ar ceramidai.

Naudokite paakių kremą su retinoliu 1-2 kartus per savaitę, tepkite jį švelniu bakstelėjimo judesiu. Jei jaučiate dirginimą, sumažinkite naudojimo dažnumą ar koncentraciją.

Retinolio serumas: kodėl jis veiksmingas?

Retinolio serumai yra vieni efektyviausių odos priežiūros produktų dėl kelių priežasčių:

 • Koncentruota formulė (daugiau veikliųjų medžiagų)
 • Lengva tekstūra (geriau susigeria)
 • Papildomi ingredientai (drėkina, ramina, apsaugo)

Įtraukite retinolio serumą į savo kasdienę odos priežiūros rutiną ir stebėkite, kaip jūsų oda keičiasi. Naudokite jį vakare, prieš drėkinantį kremą. Jei jūsų oda sausa ar jautri, pradėkite nuo mažesnės koncentracijos ir naudokite retinolį kas antrą dieną.

Vitamino A Ir retinolio sąsajos

Retinolis yra vitamino A forma, todėl šios dvi medžiagos yra glaudžiai susijusios. Vitaminas A yra svarbus mūsų organizmui, jis reikalingas imuninei sistemai, regėjimui ir odos sveikatai palaikyti.

Pagrindinis skirtumas tarp vitamino A ir retinolio yra tas, kad retinolis yra specifinė vitamino A forma, naudojama vietiniam odos gydymui. Vitaminas A dažniausiai gaunamas su maistu ar maisto papildais, o retinolis tepamas tiesiogiai ant odos.

Abu yra svarbūs mūsų odos būklei, tačiau skirtingais būdais. Svarbu užtikrinti pakankamą vitamino A kiekį savo mityboje ir naudoti retinolį išoriškai, norint pasiekti geriausių rezultatų.

Retinolis veidui: kaip jis veikia?

Retinolis veikia odos ląsteles keliais būdais:

 • Skatina ląstelių atsinaujinimą
  Retinolis skatina ląstelių atsinaujinimą, t. y. senų, negyvų odos ląstelių keitimą naujomis, sveikomis. Šis poveikis padeda išlaikyti jaunatvišką ir gyvybingą odos išvaizdą. Skatindamas ląstelių apykaitą, retinolis gali pagerinti odos tekstūrą ir tonusą, sumažinti smulkių linijų ir raukšlių atsiradimą bei padėti gydyti spuogus. Retinolis skatina ląstelių atsinaujinimą, padeda senas odos ląsteles pakeisti naujomis, todėl pagerėja odos tekstūra ir tonusas.
 • Didina kolageno gamybą
  Kolagenas yra labai svarbus baltymas, suteikiantis odai struktūrą ir elastingumą. Retinolis skatina kolageno gamybą, todėl padeda išlaikyti odos stangrumą ir sumažinti raukšles. Padidėjusi kolageno sintezė taip pat gali padėti atkurti pažeistą odą ir pagerinti bendrą odos būklę. Retinolis skatina kolageno sintezę, todėl padeda išlaikyti odos stangrumą ir elastingumą, mažina raukšles ir gerina odos sveikatą.
 • Slopina melanino gamybą
  Melaninas yra odos spalvą lemiantis pigmentas. Dėl melanino perprodukcijos gali atsirasti hiperpigmentacija ir netolygus odos atspalvis. Retinolis stabdo melanino gamybą, todėl gali padėti pašviesinti tamsias dėmes ir suvienodinti odos spalvą, todėl jis yra vertinga hiperpigmentacijos ir senatvinių dėmių gydymo sudedamoji dalis. Retinolis slopina melanino gamybą, todėl padeda šviesinti tamsias dėmes ir suvienodinti odos atspalvį, todėl yra naudingas gydant hiperpigmentaciją.
 • Reguliuoja riebalų liaukų veiklą
  Riebalinės liaukos gamina sebumą - riebią medžiagą, kuri padeda išlaikyti odos drėgmę. Tačiau dėl pernelyg aktyvios riebalinių liaukų veiklos oda gali riebaluotis ir atsirasti spuogų. Retinolis padeda reguliuoti riebalinių liaukų veiklą, mažina riebalų perteklių ir padeda išvengti spuogų. Retinolis reguliuoja riebalinių liaukų veiklą, mažina riebalų perteklių ir padeda išvengti spuogų.

Visa tai lemia stangresnę, lygesnę ir skaistesnę veido odą. Retinolis tinka įvairių odos problemų sprendimui, tokių kaip raukšlės, pigmentinės dėmės, aknė ir išsiplėtusios poros.

Geriausias būdas naudoti retinolį veidui - pasirinkti tinkamą produktą (serumą, kremą ar aliejų) ir jį naudoti palaipsniui. Pradėkite nuo 1-2 kartų per savaitę ir stebėkite, kaip jūsų oda reaguoja. Jei atsiranda dirginimas ar sausumas, sumažinkite naudojimo dažnumą.

Kaip naudoti retinolį odos priežiūroje

Norint išvengti šalutinio poveikio ir pasiekti geriausių rezultatų, svarbu laikytis kelių retinolio naudojimo taisyklių:

 • Pradėkite nuo mažos koncentracijos (0,01-0,03%)
 • Naudokite retinolį vakare ant švarios odos
 • Tepkite tolygiai, venkite akių srities
 • Naudokite drėkinantį kremą po retinolio
 • Dieną tepkite apsauginį kremą nuo saulės (SPF 30+)
 • Didinkite naudojimo dažnumą palaipsniui
 • Klausykite savo odos (jei atsiranda dirginimas - sumažinkite dozę)

Įtraukite retinolį į savo odos priežiūros rutiną 2-3 kartus per savaitę. Jei jūsų oda jautri, pradėkite nuo 1 karto. Visuomet stebėkite savo odos reakciją ir koreguokite naudojimą pagal poreikį.

Retinolį naudokite nuo 25 metų amžiaus

Retinolio produktų sudėtis ir poveikis

Renkantis retinolio produktą svarbu atkreipti dėmesį ne tik į retinolio koncentraciją, bet ir į papildomus ingredientus. Jie gali sustiprinti retinolio poveikį arba sumažinti jo sukeliamą dirginimą.

Naudingi ingredientai retinolio produktuose:

 • Hialurono rūgštis (drėkina, ramina)
 • Niacinamidas (skaistina, mažina poras)
 • Vitaminas E (antioksidantas, apsaugo)
 • Ceramidai (stiprina apsauginį odos barjerą)
 • Alantoinas (ramina, gydo)

Venkite produktų su alkoholiu, kvapikliais ar dažikliais, nes jie gali dirginti odą. Rinkitės formules, pritaikytas jūsų odos tipui - pavyzdžiui, gelis riebiai odai, kremas sausai odai. 

Dažniausiai užduodami klausimai apie retinolį

Ar retinolis tinka jautriai odai?

Taip, tačiau reikia būti atsargiems. Rinkitės mažesnę koncentraciją, naudokite retinolį rečiau ir stebėkite odos reakciją. Jei atsiranda stiprus dirginimas, nutraukite naudojimą.

Nuo kokio amžiaus galima pradėti naudoti retinolį?

Rekomenduojama pradėti nuo 25-30 metų, kai oda pradeda senėti. Tačiau jei turite aknę ar pigmentines dėmes, galite pradėti ir anksčiau.

Ar galima naudoti retinolį nėštumo metu?

Nėštumo metu reikėtų vengti retinolio, ypač gryno. Jei abejojate, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

Kaip greitai pastebėsiu retinolio poveikį?

Tai priklauso nuo jūsų odos tipo ir naudojamo produkto, tačiau pirmi rezultatai paprastai pastebimi po 4-8 savaičių. Pilnas poveikis gali užtrukti 3-6 mėnesius.

Retinolis yra galingas ir veiksmingas ingredientas, kuris gali padėti atjauninti ir pagerinti jūsų odos būklę. Tačiau jį reikia naudoti teisingai ir atsargiai, atsižvelgiant į individualius odos poreikius. Pradėkite nuo mažų koncentracijų, naudokite retinolį palaipsniui ir visuomet saugokite savo odą nuo saulės. Su tinkama priežiūra ir kantrybe jūs tikrai pamatysite stulbinančius rezultatus. Jūsų oda bus dėkinga!

Pantenolis odai drėkinti: nauda, produktai ir naudojimo būdai
Baltojo kamparo eterinis aliejus: Jūsų sveikatai ir grožiui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mano krepšelis
Neseniai peržiūrėti
Kategorijos