Veido toniko naudojimas kada ir kaip geriausia naudoti

Veido tonikas: kaip efektyviai jį naudoti

Numatoma skaitymo trukmė: 9 minutes


Veido tonikai yra svarbi odos priežiūros procedūros dalis. Jų paskirtis – pašalinti visus likusius nešvarumų, riebalų ir makiažo likučius, taip pat padėti subalansuoti odos pH lygį. Tonikai būna įvairių formų, pavyzdžiui, purškiamieji, dulksnos ir skystieji. Juos galima naudoti visų tipų odai, jie turi daug privalumų, įskaitant porų mažinimą, odos drėkinimą ir bendros odos tekstūros gerinimą. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip efektyviai naudoti veido tonikus, kad jie duotų kuo daugiau naudos.

Kada naudoti veido toniką – po prausiklio ar visą dieną?

Žinoma, kad veido tonikai yra svarbi kasdienės odos priežiūros rutinos dalis. Kyla klausimas, ar juos naudoti po valymo, ar visą dieną? Specialistai teigia, kad geriausia toniką naudoti iš karto po veido prausimo. Tai padės pašalinti ant odos likusius nešvarumus ar makiažo likučius ir subalansuoti odos pH lygį. Tačiau jei jūsų oda riebi arba linkusi į aknę, toniką galite naudoti visą dieną, nes jis padės suvaldyti riebalų perteklių ir palaikyti gaivią odos išvaizdą.

Toniko naudojimas visą dieną taip pat gali būti naudingas tiems, kurie dirba aplinkoje, kurioje yra didelis užterštumas, nes padeda išvengti teršalų patekimo į odą. Svarbu atkreipti dėmesį, kad per dažnas tonikų naudojimas gali pakenkti odai, todėl geriausia juos naudoti vieną ar du kartus per dieną, atsižvelgiant į odos tipą ir poreikius.

Tinkamo veido toniko pasirinkimas – svarbios sudedamosios dalys

Norint pasiekti optimalių rezultatų, labai svarbu pasirinkti tinkamą veido toniką pagal savo odos tipą ir problemas. Renkantis toniką svarbu atkreipti dėmesį į jo sudedamąsias dalis, nes jos atlieka esminį vaidmenį sprendžiant konkrečias odos priežiūros problemas.

Pavyzdžiui, jei jūsų oda riebi arba linkusi į spuogus, ieškokite tokių ingredientų kaip salicilo rūgštis arba arbatmedžio aliejus, nes jie padeda kontroliuoti perteklinę riebalų gamybą ir užkirsti kelią spuogams. Jei jūsų oda sausa arba jautri, ieškokite tokių ingredientų kaip glicerinas arba hialurono rūgštis, nes jie padeda išlaikyti drėgmę.

Kaip tepti veido toniką – vatos tamponėliais, purškikliais ar rankomis?

Veido toniką galima tepti trimis būdais: vatos tamponėliais, purškiant arba rankomis. Populiariausias būdas – naudoti vatos tamponėlius, nes jie padeda pašalinti nuo veido likusius nešvarumus ir riebalus. Tačiau kai kurie žmonės mieliau renkasi rankas arba purškimą, nes taip oda gali būti švelnesnė.

Naudojant medvilninius tamponėlius:

Norėdami naudoti toniką vatos diskeliu, tiesiog užpilkite nedidelį kiekį toniko ant vatos diskelio ir švelniai perbraukite juo per veidą. Būtinai venkite akių srities, nes tonikai gali būti gana stiprūs ir sukelti sudirginimą.

Purškiant:

Jei užuot naudoję vatos diskelius ar rankas, toniku purškite veidą, tiesiog laikykite buteliuką maždaug 20 cm atstumu nuo veido ir tolygiai purkškite. Šis būdas puikiai tinka tiems, kurių oda jautri arba kurie nenori per daug liesti veido.

Rankomis:

Jei norite tepti veido toniką rankomis, tiesiog įpilkite nedidelį kiekį toniko į delną ir švelniai patapšnokite ant odos. Šis būdas gali būti švelnesnis odai, nes nereikia jos trinti ar traukti.

Galiausiai tai, kaip tepti veido toniką, priklauso nuo jūsų asmeninių pageidavimų. Nepriklausomai nuo to, kokį metodą pasirinksite, būtinai naudokite kokybišką produktą, tinkantį jūsų odos tipui, ir po to naudokite drėkinamąjį kremą, kad pasiektumėte geriausių rezultatų.

Skirtingų tipų veido tonikai skirtingiems odos tipams ir problemoms spręsti

Veido tonikai yra puikus bet kurios odos priežiūros procedūros priedas, tačiau, turint tiek daug pasirinkimo galimybių, gali būti sunku išsirinkti tinkamą savo odos tipui ir problemoms spręsti. Pateikiame keletą dažniausiai naudojamų tonikų tipų ir kam jie geriausiai tinka:

 • Alkoholio pagrindo tonikai: šie tonikai geriausiai tinka riebiai ar į aknę linkusiai odai, nes padeda pašalinti riebalų perteklių ir atkimšti poras. Tačiau jie gali būti šiurkštūs sausai ar jautriai odai, be to ilgainiui alergizuoja ar sukelia kitus nemalonus pojūčius.
 • Švelnūs drėkinamieji tonikai: šie tonikai geriausiai tinka sausai arba jautriai odai, nes jie padeda drėkinti ir nuraminti odą. Jų sudėtyje paprastai yra tokių ingredientų kaip alavijas, ramunėlės arba rožių vanduo.
 • Šveičiamieji tonikai: Šių tonikų sudėtyje yra tokių ingredientų kaip alfa-hidroksi rūgštys (AHA) arba beta-hidroksi rūgštys (BHA), kurios padeda nušveisti odą ir išvalyti poras. Jie geriausiai tinka tiems, kurių oda papilkėjusi arba užteršta.
 • pH balansuojantys tonikai: Šie tonikai padeda subalansuoti odos pH lygį po valymo. Jie tinka visų tipų odai.

Labai svarbu pasirinkti jūsų odos tipą ir problemas atitinkantį toniką, nes naudojant netinkamą toniką, jis gali sudirginti ir išsausinti odą.

Kada turėtumėte naudoti veido toniką?

Veido tonikus reikėtų naudoti po valymo, bet prieš tepant serumus ar drėkinamuosius kremus. Jie padeda pašalinti visus odos paviršiuje likusius nešvarumus ir paruošia ją geriau įsisavinti kitus odos priežiūros produktus.

Veido toniką galite naudoti du kartus per dieną – ryte ir vakare, o jei jūsų oda riebi arba linkusi spuoguotis, – pagal poreikį visą dieną. Tačiau svarbu jų nepadauginti, nes tai gali sukelti išsausėjimą ir sudirginimą.

Jei jūsų oda sausa arba jautri, apsvarstykite galimybę kartą per dieną naudoti švelnų drėkinamąjį toniką vakarinės odos priežiūros procedūros metu.

Kaip teisingai naudoti veido toniką?

Naudodami veido toniką atlikite šiuos veiksmus:

 • Nuplaukite veidą švelniu prausikliu.
 • Nusausinkite veidą švariu rankšluosčiu.
 • Užpilkite šiek tiek veido toniko ant vatos diskelio.
 • Švelniai nuvalykite vatos diskeliu veido odą.

Patarimai, kaip įtraukti veido toniką į odos priežiūros rutiną

 • Pradėkite nuo švaraus veido: prieš naudodami toniką, įsitikinkite, kad veidą nuplovėte švelniu valikliu ir nusausinote. Taip užtikrinsite, kad veido tonikas galėtų tinkamai įsiskverbti į odą.
 • Naudokite tinkamo tipo toniką: yra įvairių rūšių tonikų, pavyzdžiui, drėkinamųjų, šveičiamųjų arba valomųjų. Pasirinkite tokį, kuris tinka jūsų odos tipui ir problemoms spręsti.
 • Naudokite vatos diskelį: įpilkite šiek tiek toniko ant vatos diskelio ir švelniai perbraukite juo per veidą, vengdami akių srities. Tai padės pašalinti visus likusius nešvarumus, riebalus ar makiažą ir subalansuos odos pH lygį.
 • Po to naudokite drėkinamąjį kremą: naudodami toniką, iš karto po to naudokite drėkinamąjį kremą, kad oda būtų sudrėkinta ir išliktų švelni bei elastinga.
 • Naudokite du kartus per dieną: kad pasiektumėte geriausių rezultatų, toniką įtraukite į rytinę ir vakarinę odos priežiūros rutiną.

Išvada

Naudojant veido toniką galima padidinti odos priežiūros procedūrų veiksmingumą.
Į savo odos priežiūros rutiną įtraukę veido toniką, galite padaryti stebuklus savo odai. Jis ne tik padeda pašalinti nešvarumų ir riebalų likučius, bet ir subalansuoti odos pH lygį. Tai svarbu, nes kai oda yra per daug šarminė arba per daug rūgštinė, gali atsirasti odos iššutimų ir kitų problemų.

Veido tonikai taip pat padeda drėkinti odą, o tai svarbu norint išlaikyti sveiką švytėjimą. Jie taip pat gali padėti sumažinti poras ir sutraukti odą, todėl ji gali atrodyti jaunatviškesnė.

Naudojant veido toniką svarbu pasirinkti tokį, kuris tinka jūsų odos tipui. Jei turite sausą ar jautrią odą, ieškokite toniko, kuriame nėra alkoholio ir kurio sudėtyje yra raminančių ingredientų, pavyzdžiui, ramunėlių ar alavijų. Jei jūsų oda riebi arba linkusi į spuogus, ieškokite toniko, kurio sudėtyje yra salicilo arba glikolio rūgšties.

Norėdami naudoti veido toniką, tiesiog užpilkite jo šiek tiek ant vatos diskelio ir perbraukite juo per veidą po valymo. Taip pat galite įpilti šiek tiek toniko į delną ir patepti veidą.

Apskritai, veido toniku papildydami savo odos priežiūros procedūras, lengvai padidinsite jų veiksmingumą ir pagerinsite bendrą odos būklę.

Dažniausiai užduodami klausimai dėl veido toniko naudojimo

Ar galiu naudoti veido toniką turint jautrią odą?

Taip, toniką galite turint jautrią odą. Tačiau svarbu rinktis švelnią, alkoholio neturinčią formulę, kuri nedirgintų ir nesausintų odos. Ieškokite tokių ingredientų kaip ramunėlės, alavijas ir žalioji arbata, kurie gali padėti nuraminti jautrią odą.

Ar turėčiau naudoti toniką prieš ar po šveitimo?

Paprastai toniką geriausia naudoti po odos šveitimo. Šveitimas gali pašalinti negyvas odos ląsteles ir sutrikdyti odos pH pusiausvyrą, todėl po jo naudodami toniką galite atkurti natūralų odos pH lygį ir išvengti sudirgimo.

Ar galiu naudoti toniką su aktyviosiomis medžiagomis, pavyzdžiui, AHA arba BHA?

Taip, galite naudoti toniką su aktyviosiomis medžiagomis, pavyzdžiui, AHA arba BHA. Šios sudedamosios dalys gali padėti nušveisti ir atkimšti poras, todėl jūsų oda atrodys lygesnė ir šviesesnė. Tačiau jei jūsų oda jautri, svarbu pradėti nuo mažesnės veikliųjų sudedamųjų dalių koncentracijos ir palaipsniui ją didinti, kad išvengtumėte sudirginimo.

Kaip dažnai turėčiau naudoti toniką?

Kaip dažnai turėtumėte naudoti toniką, priklauso nuo jūsų odos tipo ir individualių poreikių. Jei jūsų oda riebi arba linkusi į spuogus, jums gali būti naudinga naudoti toniką du kartus per dieną (ryte ir vakare). Jei jūsų oda sausa arba jautri, toniką gali užtekti naudoti tik kartą per dieną arba kas antrą dieną.

Ar galiu naudoti toniką, jei turiu riebią odą?

Taip, galite naudoti toniką, jei jūsų oda riebi. Iš tikrųjų veido tonikas gali padėti pašalinti riebalų perteklių ir išvengti odos iššutimų. Ieškokite tonikų, kurių sudėtyje yra tokių ingredientų kaip salicilo rūgštis, raganių lazdynas arba arbatmedžio aliejus, kurie gali padėti kontroliuoti riebalų gamybą ir mažinti uždegimą.

Ar veido tonikas gali padėti nuo spuogų?

Taip, veido tonikas gali padėti nuo spuogų. Tonikai, kurių sudėtyje yra salicilo rūgšties arba benzoilo peroksido, gali padėti išvalyti poras ir išvengti spuogų. Be to, tonikai, kurių sudėtyje yra raganių lazdyno arba arbatmedžio aliejaus, gali padėti sumažinti uždegimą ir nuraminti sudirgusią odą.

Ar galiu naudoti toniką, jei turiu sausą odą?

Taip, galite naudoti toniką, jei turite sausą odą. Tačiau svarbu pasirinkti švelnų ir drėkinantį toniką, kurio sudėtyje nėra alkoholio ar kitų šiurkščių ingredientų, galinčių dar labiau išsausinti odą. Ieškokite tonikų, kurių sudėtyje yra tokių ingredientų kaip hialurono rūgštis, glicerinas ar ramunėlės, kurie gali padėti drėkinti ir nuraminti sausą odą.

Ar veido tonikas gali padėti stabdyti odos senėjimą?

Taip, veido tonikas gali padėti stabdyti odos senėjimą. Tonikai, kurių sudėtyje yra antioksidantų, pavyzdžiui, vitamino C arba žaliosios arbatos, gali padėti apsaugoti odą nuo aplinkos daromos žalos ir skatinti kolageno gamybą, o tai gali padėti sumažinti smulkių linijų ir raukšlių atsiradimą. Be to, tonikai, kurių sudėtyje yra hialurono rūgšties arba glicerino, gali padėti puoselėti ir drėkinti odą, todėl ji atrodys lygesnė ir jaunatviškesnė.

Kaip pasirinkti tinkamą veido prausiklį savo odai?
Drėkinamieji kremai: poveikis jūsų odai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mano krepšelis
Neseniai peržiūrėti
Kategorijos