AHA ir BHA rūgštys: nauda ir skirtumai

Numatoma skaitymo trukmė: 9 minutes


Jei domitės odos priežiūra, tikriausiai esate girdėję apie AHA ir BHA rūgštis. Šie du terminai dažnai vartojami pakaitomis, tačiau jie yra skirtingi. Abu jie teikia skirtingą naudą jūsų odai, o jų supratimas gali padėti jums priimti geresnius sprendimus, kai kalbama apie jūsų odos priežiūros rutiną.

Šiame straipsnyje paaiškinsime, kas yra AHA ir BHA, kokią naudą jos teikia ir kuo jos skiriasi.

Kas yra AHA ir BHA rūgštys?

AHA ir BHA yra odos priežiūros priemonėse naudojamų eksfoliantų rūšys. Jie veikia pašalindami negyvas odos ląsteles nuo odos paviršiaus, po jomis atskleisdami lygesnę ir šviesesnę odą.

AHA reiškia alfa-hidroksirūgštys, jos yra tirpios vandenyje. Kai kurios dažniausiai pasitaikančios AHA rūšys yra glikolio rūgštis, pieno rūgštis ir mandelinė rūgštis. Šios rūgštys veikia suardydamos ryšius tarp negyvų odos ląstelių, todėl jas lengviau pašalinti.

BHA reiškia beta-hidroksi rūgštis, jos yra tirpios riebaluose. Labiausiai paplitusi BHA rūšis yra salicilo rūgštis. BHA veikia skverbdamasi į odos poras ir šalindama negyvas odos ląsteles bei riebalų perteklių, dėl kurių gali atsirasti spuogų ir iššutimų.

Kokia yra AHA ir BHA nauda?

Tiek AHA, tiek BHA suteikia keletą privalumų jūsų odai. Štai keletas kiekvieno tipo eksfoliantų privalumų:

AHA nauda

  • Išlygina smulkias linijas ir raukšles: AHA eksfoliantai gali padėti sumažinti smulkių linijų ir raukšlių atsiradimą, nes padidina ląstelių apykaitą ir skatina kolageno gamybą.
  • Gerina odos tekstūrą: AHA eksfoliantai gali pagerinti odos tekstūrą, nes pašalina negyvas odos ląsteles, o po jomis esanti oda tampa lygesnė ir šviesesnė.
  • Mažina hiperpigmentaciją: Pašalinus išorinį odos sluoksnį ir po juo atidengus naują odą, gali sumažėti hiperpigmentacija, pvz., senatvinės dėmės ir dėmės nuo saulės.

BHA nauda

  • Atlaisvina poras: BHA eksfoliantai gali prasiskverbti į odos poras ir pašalinti negyvas odos ląsteles bei riebalų perteklių, dėl kurių gali atsirasti spuogų ir bėrimų.
  • Mažina uždegimą: BHA eksfoliantai pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, kurios gali padėti sumažinti odos uždegimą ir paraudimą.
  • Kontroliuoja riebalų gamybą: BHA eksfoliantai gali padėti kontroliuoti sebumo gamybą, o tai gali sumažinti riebios odos išvaizdą.

Kokie yra AHA ir BHA skirtumai?

Dabar, kai jau supratote, kas yra AHA ir BHA ir kokią naudą jie teikia, atidžiau pažvelkime į jų skirtumus.

  • Tirpumas: AHA tirpsta vandenyje, o BHA – aliejuje. Tai reiškia, kad AHA eksfoliantai veikia odos paviršiuje, o BHA eksfoliantai gali prasiskverbti į poras.
  • Odos tipas: AHA geriau tinka sausai, jautriai ar saulės pažeistai odai, o BHA – riebiai ar į aknę linkusiai odai.
  • pH lygis: AHA paprastai yra rūgštesnės, jų pH svyruoja nuo 3 iki 4, o BHA – mažiau rūgštinės, jų pH svyruoja nuo 3 iki 5. Dėl šio pH lygių skirtumo BHA labiau tinka jautrią odą turintiems žmonėms, nes mažiau tikėtina, kad jie gali sukelti dirginimą.
  • Šveitimo lygis: AHA eksfoliantai švelniai šveičia odą, o BHA eksfoliantai šveičia giliau.
  • Tikslai: AHA eksfoliantai veikia odos paviršių, o BHA eksfoliantai – poras. BHA pasižymi priešuždegiminėmis ir antibakterinėmis savybėmis, todėl yra puikus pasirinkimas tiems, kurių oda linkusi į aknę. BHA gali prasiskverbti giliai į poras, kad jas atkimštų ir sumažintų uždegimą, todėl oda tampa švaresnė ir lygesnė. Kita vertus, AHA geriau tinka tiems, kurių oda pažeista saulės arba senstanti. Jie veikia šveičiant odos paviršių ir skatinant naujų odos ląstelių augimą, o tai gali padėti sumažinti smulkių linijų ir raukšlių atsiradimą. AHA taip pat veiksmingai mažina hiperpigmentaciją, pavyzdžiui, tamsias dėmeles ir randus po spuogų, nes skaido ją sukeliantį melanino perteklių.

Kaip naudoti AHA ir BHA

Pradėkite nuo mažos koncentracijos: Jei dar tik pradedate naudoti AHA ar BHA, pradėkite nuo mažos koncentracijos (apie 5 proc.) produkto. Tai suteiks jūsų odai laiko prisitaikyti ir padės išvengti nepageidaujamų reakcijų.

  • Atlikite testą: Prieš naudodami bet kokį AHA ar BHA produktą ant veido, atlikite dilbio testą ant nedidelio odos ploto. Tai padės nustatyti, ar jūsų oda neigiamai reaguoja į produktą.
  • Naudokite kartą arba du kartus per savaitę: Pradėkite naudoti gaminį vieną arba du kartus per savaitę ir palaipsniui, kai oda taps tolerantiškesnė, dažninkite naudojimą.
  • Naudokite nakčiai: AHA ir BHA produktai gali padaryti jūsų odą jautresnę saulei, todėl geriausia juos naudoti naktį, kad išvengtumėte galimos saulės žalos.
  • Po to naudokite drėkinamąjį kremą: Naudodami AHA arba BHA produktus, visada po jų naudokite drėkinamąjį kremą, kad oda būtų sudrėkinta ir nuraminta.
  • Nemaišykite su kitais šveitikliais: Venkite naudoti AHA ir BHA produktus su kitomis šveičiamosiomis priemonėmis, pvz., šveitikliais ar fiziniais šveitikliais. Tai gali sudirginti ir pažeisti jūsų odą.
  • Būkite kantrūs: Gali prireikti kelių savaičių, kad pajustumėte visą AHA ir BHA produktų naudojimo naudą. Nenusiminkite, jei nepastebėsite greitų rezultatų.

Kaip įtraukti AHA ir BHA į savo odos priežiūros rutiną

Jei norite įtraukti AHA ir BHA į savo odos priežiūros rutiną, reikia nepamiršti kelių dalykų. Pirma, svarbu pradėti pamažu ir laikui bėgant palaipsniui didinti jų naudojimą. Šios rūgštys gali būti stiprios, todėl geriausia pradėti nuo mažesnės koncentracijos ir didinti, kai oda prisitaikys.

Taip pat svarbu pasirinkti tinkamą produktą savo odos tipui. Jei jūsų oda sausa arba jautri, galbūt norėsite pradėti nuo švelnesnių AHA, pavyzdžiui, pieno rūgšties. Riebiai ar į aknę linkusiai odai veiksmingesnė gali būti BHA, pavyzdžiui, salicilo rūgštis.

Naudojant AHA ir BHA rūgštis, svarbu atidžiai laikytis instrukcijų ir vengti per didelio šveitimo. Per didelis naudojimas gali sukelti sudirginimą, išsausėjimą ir net pažeisti odos barjerą. Taip pat svarbu dieną naudoti apsauginį kremą nuo saulės, nes AHA gali padidinti jautrumą saulei.

Išvada

AHA ir BHA yra dvi populiariausios odos priežiūrai naudojamos šveičiamosios rūgštys. Nors abi jos teikia daug naudos odai, tarp jų yra keletas esminių skirtumų. AHA rūgštys veiksmingiau veikia saulės pažeistą ir senstančią odą, o BHA rūgštys geriau tinka į aknę linkusiai ar jautriai odai. Įtraukiant šias rūgštis į odos priežiūros rutiną, svarbu pradėti pamažu ir pasirinkti tinkamą produktą.

Dažniausiai užduodami klausimai (DUK) apie AHA ir BHA rūgštis

Koks yra pagrindinis AHA ir BHA skirtumas?

Pagrindinis AHA ir BHA skirtumas yra jų cheminė sudėtis. AHA yra vandenyje tirpios rūgštys, kurios veikia odos paviršiuje, kad nušveistų negyvas odos ląsteles, o BHA yra riebaluose tirpios rūgštys, kurios prasiskverbia giliai į poras, kad ištirpintų riebalų perteklių ir atlaisvintų poras.

Ar AHA ir BHA galima naudoti kartu?

Taip, AHA ir BHA galima naudoti kartu, tačiau svarbu jas naudoti tinkamai, kad išvengtumėte sudirginimo. Pradėkite juos naudoti atskirai ir palaipsniui įtraukite į savo odos priežiūros rutiną. Galite naudoti AHA ryte, o BHA vakare arba kaitalioti jas kas antrą dieną.

Kokia yra AHA ir BHA naudojimo nauda?

AHA ir BHA naudojimo nauda – lygesnė, šviesesnė ir tolygesnio atspalvio oda, taip pat sumažėja smulkių linijų, raukšlių ir spuogų. AHA ir BHA taip pat gali padėti išvalyti poras, sumažinti porų išvaizdą ir pagerinti bendrą odos tekstūrą.

Ar naudojant AHA ir BHA yra kokių nors šalutinių poveikių?

Taip, naudojant AHA ir BHA gali pasireikšti šalutinis poveikis, įskaitant paraudimą, sudirginimą, sausumą ir jautrumą saulei. Svarbu pradėti nuo mažos koncentracijos ir palaipsniui didinti, kai oda ją toleruoja. Naudodami AHA ir BHA visada dieną naudokite apsauginį kremą nuo saulės, kad apsaugotumėte odą nuo UV spindulių žalos.

Kas turėtų naudoti AHA ir BHA?

AHA ir BHA tinka daugumai odos tipų, tačiau jos ypač naudingos tiems, kurių oda riebi, linkusi į aknę ar senstanti. Jei turite jautrią odą, svarbu pradėti nuo nedidelės koncentracijos ir prieš naudojant jas ant viso veido išbandyti. Kaip visada, prieš pradedant bet kokią naują odos priežiūros procedūrą, geriausia pasikonsultuoti su dermatologu arba odos priežiūros specialistu.

AHA rūgštys – kas tai?

AHA, arba alfa hidroksi rūgštys, yra natūraliai gamtoje esančių rūgščių grupė, kurios paprastai naudojamos odos priežiūros produktuose. Šios rūgštys gaunamos iš vaisių ir pieno, joms, be kita ko, priklauso glikolio, pieno ir citrinos rūgštis. AHA rūgštys veikia šveičiant viršutinį negyvų odos ląstelių sluoksnį, o tai gali padėti pagerinti odos tekstūrą, sumažinti smulkias linijas ir raukšles bei pagerinti hiperpigmentacijos išvaizdą. Taip pat žinoma, kad AHA skatina kolageno gamybą ir gerina odos drėkinimą. Nors AHA gali būti veiksmingos, svarbu jas naudoti atsargiai, nes jos gali sukelti odos sudirginimą ir jautrumą, ypač jei naudojamos didelėmis koncentracijomis arba ant jautrios odos. Rekomenduojama pradėti nuo mažos koncentracijos ir laikui bėgant palaipsniui ją didinti, o naudojant AHA visada naudoti apsauginį kremą nuo saulės, nes jie gali padidinti jautrumą saulei.

BHA rūgštys – kas tai?

BHA, arba beta hidroksirūgštys, yra sintetinių arba natūraliai randamų rūgščių grupė, kurios paprastai naudojamos odos priežiūros produktuose. Dažniausiai naudojama BHA yra salicilo rūgštis. BHA veikia šveičiant odą ir prasiskverbiant giliai į poras, kad ištirpintų riebalus ir kitus nešvarumus, todėl jos ypač veiksmingos riebiai ir į aknę linkusiai odai. BHA taip pat pasižymi priešuždegiminėmis ir antibakterinėmis savybėmis, kurios gali padėti sumažinti uždegimą ir užkirsti kelią spuogams. BHA paprastai gerai toleruoja dauguma odos tipų, nors kai kuriems asmenims jie gali sukelti odos sudirginimą ir jautrumą. Rekomenduojama pradėti nuo mažos koncentracijos ir laikui bėgant palaipsniui ją didinti, o naudojant BHA visada naudoti apsauginį kremą nuo saulės, nes jie gali padidinti jautrumą saulei.

Kaip naudoti veido rūgštis?

Veido rūgštis reikia naudoti atsargiai ir laikantis instrukcijų, kad būtų išvengta odos sudirginimo ir pažeidimų. Svarbu pradėti nuo nedidelės koncentracijos ir laikui bėgant ją palaipsniui didinti, kol išsivystys tolerancija. Paprastai veido rūgštys turėtų būti tepamos ant švarios, sausos odos ir paliekamos tam tikram laikui, o po to nuplaunamos vandeniu. Svarbu laikytis konkrečių instrukcijų, skirtų kiekvienos rūšies rūgštims, nes jų naudojimo būdai ir trukmė gali skirtis. Taip pat rekomenduojama vengti naudoti veido rūgštis kartu su kitais galimai dirginančiais produktais, pavyzdžiui, retinoliu ar vitaminu C, ir dieną visada naudoti apsauginį kremą nuo saulės, nes rūgštys gali padidinti jautrumą saulei. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip jūsų oda reaguoja į veido rūgštis, ir nutraukti jų naudojimą, jei jaučiate bet kokį paraudimą, sudirginimą ar diskomfortą.

Sintetinių kvapiųjų medžiagų poveikis jūsų odai
Geriausi eteriniai aliejai plaukams

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mano krepšelis
Neseniai peržiūrėti
Kategorijos