geriausi eteriniai aliejai plaukų priežiūrai

Geriausi eteriniai aliejai plaukams

Numatoma skaitymo trukmė: 11 minute


Šio straipsnio tikslas - išnagrinėti natūralių eterinių aliejų naudą plaukų priežiūrai. Konkrečiai kalbėsime apie geriausius eterinius aliejus plaukų priežiūrai: levandų aliejų, pipirmėčių aliejų, rozmarinų aliejų, arbatmedžio aliejų ir kedrų aliejų. Išnagrinėsime jų galimybes skatinti plaukų augimą, mažinti plaukų slinkimą, drėkinti ir maitinti plaukus, stiprinti plaukų folikulus ir gydyti galvos odos ligas.

Eterinių aliejų apibrėžimas

Eteriniai aliejai yra labai koncentruoti, lakūs augalų ekstraktai, gaunami įvairiais būdais, pavyzdžiui, distiliuojant garais, spaudžiant šaltuoju būdu arba ekstrahuojant tirpikliais. Juos sudaro aromatiniai junginiai, kurie lemia unikalų kvapą ir gydomąsias savybes. Gryni eteriniai aliejai naudojami įvairiose srityse, įskaitant aromaterapiją, odos ir plaukų priežiūrą.

Istorinis eterinių aliejų naudojimas plaukų priežiūrai

Eterinių aliejų naudojimą plaukų priežiūrai galima atsekti nuo senų laikų. Egipte tokie gryni eteriniai aliejai kaip rozmarinas ir levandos buvo naudojami plaukų augimui skatinti ir galvos odos ligoms gydyti. Panašiai Indijoje ajurvedos medicinoje plaukams maitinti ir stiprinti buvo naudojami tokie eteriniai aliejai kaip pipirmėčių ir kedro medžio. Šiais laikais gryni eteriniai aliejai tebėra populiari natūrali priemonė įvairioms plaukų problemoms spręsti.

Geriausi eteriniai aliejai plaukų priežiūrai

Levandų aliejus

Levandų aliejus yra universalus eterinis aliejus, dažnai naudojamas aromaterapijoje ir odos priežiūroje. Jis pasižymi raminančiu kvapu ir yra žinomas dėl savo gebėjimo mažinti stresą ir nerimą. Naudojant plaukų priežiūrai, levandų aliejus gali skatinti plaukų augimą, nes gerina galvos odos kraujotaką. Jis taip pat pasižymi antibakterinėmis savybėmis, kurios gali padėti išvengti galvos odos infekcijų ir pleiskanų. Be to, levandų aliejus gali padėti subalansuoti natūralius galvos odos riebalus, neleisdamas plaukams tapti per sausiems arba per riebiems.

Pipirmėčių aliejus

Pipirmėčių aliejus turi gaivų, mėtų kvapą, kuris gali stimuliuoti galvos odą ir skatinti plaukų augimą. Jo sudėtyje yra mentolio, kuris pasižymi vėsinamuoju poveikiu ir gali nuraminti niežtinčią ar sudirgusią galvos odą. Pipirmėčių aliejus taip pat gali padėti sumažinti plaukų slinkimą, nes didina galvos odos kraujotaką ir stiprina plaukų folikulus. Be to, jis pasižymi antimikrobinėmis savybėmis, kurios gali padėti išvengti galvos odos infekcijų ir pleiskanų.

Rozmarinų aliejus

Rozmarinų aliejus yra populiarus plaukų priežiūros eterinis aliejus dėl savo gebėjimo skatinti plaukų augimą ir užkirsti kelią plaukų slinkimui. Jame yra antioksidantų, galinčių apsaugoti plaukus ir galvos odą nuo laisvųjų radikalų daromos žalos. Rozmarinų aliejus taip pat gali padėti pagerinti galvos odos būklę, nes mažina uždegimą ir skatina kraujotaką. Jis pasižymi gaiviu žolelių kvapu, kuris gali suteikti raminamąjį poveikį ir skatinti atsipalaidavimą.

Arbatmedžių aliejus

Arbatmedžio aliejus yra galingas eterinis aliejus, kuris paprastai naudojamas įvairioms odos ir galvos odos ligoms gydyti. Jis pasižymi priešgrybelinėmis ir antibakterinėmis savybėmis, kurios gali padėti išvengti pleiskanų, galvos odos infekcijų ir kitų būklių, galinčių prisidėti prie plaukų slinkimo, bei jas gydyti. Arbatmedžio aliejus taip pat gali padėti atlaisvinti plaukų folikulus, skatindamas sveikų plaukų augimą. Be to, jis pasižymi gaiviu kvapu, galinčiu suteikti galvos odai vėsos ir gaivumo pojūtį.

Kedrų aliejus

Kedrų aliejus yra šilto, medienos kvapo, kuris gali skatinti atsipalaidavimą ir ramybę. Jis žinomas dėl savo gebėjimo skatinti plaukų augimą, nes gerina galvos odos kraujotaką ir skatina sveikų plaukų folikulų augimą. Kedrų aliejus taip pat gali padėti subalansuoti natūralius galvos odos riebalus, neleisdamas plaukams tapti per sausiems arba per riebiems. Jis turi priešgrybelinių ir antibakterinių savybių, kurios gali padėti išvengti galvos odos infekcijų ir jas gydyti.

Grynų eterinių aliejų nauda plaukams

Skatina plaukų augimą

Vienas svarbiausių eterinių aliejų plaukams privalumų yra jų gebėjimas skatinti plaukų augimą. Natūralūs eteriniai aliejai gali stimuliuoti plaukų folikulus, didinti galvos odos kraujotaką ir taip skatinti sveikų plaukų augimą. Kai kurie gryni eteriniai aliejai taip pat gali padėti pailginti plaukų augimo ciklo anageno fazę, todėl plaukai auga sparčiau.

Vienas iš eterinių aliejų, kurio nauda plaukų augimui buvo išsamiai ištirta, yra pipirmėčių aliejus. Pipirmėčių aliejaus sudėtyje yra mentolio, kuris vėsina galvos odą ir gali skatinti plaukų augimą. Atlikus tyrimą su pelėmis, nustatyta, kad pipirmėčių aliejus gerokai padidina plaukų folikulų skaičių ir gylį, todėl plaukai auga sparčiau. Kiti natūralūs eteriniai aliejai, galintys skatinti plaukų augimą, yra rozmarinų, levandų ir kedrų aliejai.

Mažina plaukų slinkimą

Plaukų slinkimas yra dažna problema, su kuria susiduria milijonai žmonių visame pasaulyje. Eteriniai aliejai gali padėti sumažinti plaukų slinkimą stiprindami plaukų folikulus ir gerindami galvos odos kraujotaką. Jie taip pat gali sumažinti dihidrotestosterono (DHT), hormono, kuris skatina plaukų slinkimą, poveikį.

Vienas iš grynų eterinių aliejų, kuris, kaip įrodyta, mažina plaukų slinkimą, yra rozmarinų aliejus. Atlikus tyrimą su žmonėmis, sergančiais androgenetine alopecija (plaukų slinkimas), nustatyta, kad rozmarinų aliejus, skatindamas plaukų augimą, buvo toks pat veiksmingas kaip minoksidilas (dažniausiai naudojamas plaukų slinkimo gydymo būdas). Arbatmedžio aliejus - dar vienas eterinis aliejus, galintis padėti sumažinti plaukų slinkimą. Jis pasižymi priešgrybelinėmis ir antibakterinėmis savybėmis, kurios gali padėti gydyti galvos odos ligas, skatinančias plaukų slinkimą.

Drėkina ir maitina plaukus

Eteriniai aliejai taip pat gali padėti drėkinti ir maitinti plaukus. Jie gali prasiskverbti į plauko stiebą ir maitinti plaukus iš vidaus. Kai kurie gryni eteriniai aliejai taip pat pasižymi minkštinamosiomis savybėmis, kurios gali padėti suminkštinti plaukus ir užkirsti kelią jų išsausėjimui bei lūžinėjimui.

Vienas iš natūralių eterinių aliejų, kuris puikiai drėkina ir maitina plaukus, yra argano aliejus. Argano aliejuje gausu antioksidantų, vitaminų ir riebalų rūgščių, kurie gali padėti pamaitinti plaukus ir pagerinti jų sveikatą. Kitas eterinis aliejus, kuris gali drėkinti ir maitinti plaukus, yra kokosų aliejus. Kokosų aliejus yra puikus natūralus kondicionierius, kuris gali padėti suminkštinti plaukus ir užkirsti kelią jų lūžinėjimui.

Stiprina plaukų folikulus

Natūralūs eteriniai aliejai gali padėti sustiprinti plaukų folikulus, o tai gali paskatinti sveikų plaukų augimą ir užkirsti kelią plaukų slinkimui. Jie taip pat gali padėti sumažinti plaukų lūžinėjimą ir galiukų skilinėjimą, todėl plaukai tampa stipresni ir atsparesni.

Vienas iš grynų eterinių aliejų, puikiai stiprinančių plaukų folikulus, yra levandų aliejus. Levandų aliejus pasižymi antimikrobinėmis ir antioksidacinėmis savybėmis, kurios gali padėti pagerinti galvos odos sveikatą ir skatinti sveiką plaukų augimą. Kitas eterinis aliejus, galintis sustiprinti plaukų folikulus, yra kedrų aliejus. Įrodyta, kad kedrų aliejus gerina galvos odos kraujotaką, o tai gali skatinti plaukų augimą ir stiprinti plaukų folikulus.

Gydo galvos odos ligas

Eteriniais aliejais taip pat galima gydyti įvairias galvos odos ligas, įskaitant pleiskanas, psoriazę ir seborėjinį dermatitą. Jie pasižymi priešgrybelinėmis ir antibakterinėmis savybėmis, kurios gali padėti gydyti šias ligas ir pagerinti galvos odos būklę.

Vienas iš eterinių aliejų, kuris puikiai tinka galvos odos ligoms gydyti, yra arbatmedžio aliejus. Arbatmedžio aliejus buvo nuodugniai ištirtas dėl savo priešgrybelinių ir antibakterinių savybių ir nustatyta, kad jis veiksmingai gydo pleiskanas ir kitas galvos odos ligas. Kitas eterinis aliejus, kurį galima naudoti galvos odai gydyti, yra pipirmėčių aliejus. Pipirmėčių aliejus turi vėsinantį poveikį galvos odai ir gali padėti numalšinti niežulį ir sudirgimą.

Kaip naudoti natūralius eterinius aliejus plaukams

Dabar, kai aptarėme grynų eterinių aliejų naudą plaukams, svarbu žinoti, kaip juos tinkamai naudoti. Pateikiame keletą pagrindinių veiksnių, kurių reikia nepamiršti naudojant eterinius aliejus plaukų priežiūrai.

Skiedimas ir maišymas

Natūralūs eteriniai aliejai yra labai koncentruoti augaliniai ekstraktai, todėl jų niekada negalima naudoti neskiestų ant odos ar plaukų. Prieš naudodami eterinį aliejų visada praskieskite nešikliu. Plaukų priežiūrai dažniausiai naudojami šie nešikliai: simondsijų aliejus, kokosų aliejus ir argano aliejus. Rekomenduojamas skiedimo santykis paprastai yra 1-2 % eterinio aliejaus ir nešiklio aliejaus, nors jis gali skirtis priklausomai nuo konkretaus eterinio aliejaus ir asmens jautrumo.

Maišant eterinius aliejus svarbu ištirti, kurie aliejai gerai papildo vienas kitą ir kurių nereikėtų maišyti. Pavyzdžiui, levandų aliejus ir pipirmėčių aliejus dažnai naudojami kartu siekiant skatinti plaukų augimą ir mažinti jų slinkimą, o arbatmedžių aliejus ir rozmarinų aliejus paprastai naudojami kartu gydant galvos odos ligas.

Laboratorijoje sukurtos efektyvios ir visiškai natūralios nešiklių ir eterinių aliejų kaukės plaukams – paruošti mišiniai maksimaliam poveikiui!

Naudojimo būdai

Yra įvairių eterinių aliejų naudojimo plaukams ir galvos odai būdų, priklausomai nuo numatomo tikslo. Toliau pateikiami keli įprasti naudojimo būdai:

  • Galvos odos masažas: Keletą lašų eterinio aliejaus atskieskite aliejuje ir sukamaisiais judesiais įmasažuokite mišinį į galvos odą.
  • Plaukų kaukė: Įmaišykite kelis lašus eterinio aliejaus į plaukų kaukę arba giliai kondicionuojamąją priemonę ir palikite rekomenduojamą laiką.
  • Šampūnas ir kondicionierius: Keletą lašų eterinio aliejaus įlašinkite į įprastą šampūną ar kondicionierių ir naudokite kaip įprasta.
  • Plaukų skalavimas: įlašinkite kelis lašus eterinio aliejaus į puodelį vandens ir naudokite kaip paskutinį skalavimo priemonę po plaukų plovimo šampūnu ir kondicionieriumi.

Atsargumo ir saugos priemonės

Nors natūralūs eteriniai aliejai gali būti naudingi plaukų priežiūrai, svarbu juos naudoti saugiai ir tinkamai. Štai keletas svarbiausių atsargumo priemonių, kurių reikėtų nepamiršti:

  • Prieš naudodami eterinius aliejus visada praskieskite.
  • Prieš naudodami naują eterinį aliejų atlikite pleistro testą, kad patikrintumėte, ar nėra alerginių reakcijų ar jautrumo.
  • Venkite, kad eterinių aliejų patektų į akis ar burną.
  • Laikykite grynus eterinius aliejus vaikams ir naminiams gyvūnams nepasiekiamoje vietoje.
  • Eterinius aliejus laikykite vėsioje, tamsioje vietoje, kad jie išliktų stiprūs.
  • Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad kai kurie gryni eteriniai aliejai, pavyzdžiui, pipirmėčių aliejus ir rozmarinų aliejus, gali stimuliuoti, todėl jų reikėtų vengti prieš miegą, nes jie gali sutrikdyti miegą.

Išvados

Apibendrinant galima teigti, kad natūralūs eteriniai aliejai gali būti vertingas plaukų priežiūros priemonių priedas. Jie teikia daug naudos, pavyzdžiui, skatina plaukų augimą, mažina plaukų slinkimą, drėkina ir maitina plaukus, stiprina plaukų folikulus ir gydo galvos odos ligas. Naudojant natūralius eterinius aliejus plaukų priežiūrai, svarbu juos tinkamai atskiesti, tinkamai sumaišyti ir naudoti saugiais ir veiksmingais metodais. Atsižvelgiant į šias atsargumo priemones, gryni eteriniai aliejai gali būti natūralus ir veiksmingas būdas pagerinti plaukų sveikatą.

Ateityje atliekant mokslinius tyrimus gali būti ištirtas natūralių eterinių aliejų potencialas plaukų priežiūrai, pavyzdžiui, tiriant naujus aliejus ir jų naudą, kuriant naujoviškus pateikimo būdus ir atliekant išsamesnius klinikinius tyrimus, kad būtų dar labiau patvirtintas jų veiksmingumas. Kadangi vis daugiau žmonių renkasi natūralius ir holistinius plaukų priežiūros metodus, tikėtina, kad grynų eterinių aliejų naudojimas taps vis populiaresnis ir visuotinai pripažintas kaip veiksminga alternatyva įprastoms plaukų priežiūros priemonėms.

Grynų eterinių aliejų naudojimas plaukų priežiūroje turi ilgą ir turtingą istoriją ir toliau išlieka įdomia mokslinių tyrimų ir plėtros sritimi. Nesvarbu, ar norite pagerinti plaukų būklę, gydyti galvos odos ligas, ar tiesiog papildyti savo plaukų priežiūros rutiną natūraliu ir prabangiu elementu, eteriniai aliejai suteikia daugybę privalumų, kurie gali padėti pasiekti užsibrėžtus tikslus.

Dažniausiai užduodami klausimai apie eterinių aliejų naudojimą plaukų priežiūroje

Kas yra eteriniai aliejai?

Eteriniai aliejai yra labai koncentruoti skysčiai, gaunami iš augalų distiliavimo būdu. Juose yra natūralus augalo kvapas ir skonis, todėl jie dažnai naudojami aromaterapijoje ir odos priežiūroje.

Kaip eteriniai aliejai gali būti naudingi plaukams?

Yra žinoma, kad eteriniai aliejai skatina plaukų augimą, užkerta kelią plaukų slinkimui ir gerina bendrą plaukų sveikatą bei išvaizdą. Jie taip pat gali padėti spręsti tokias dažnas plaukų problemas kaip pleiskanos, sausa galvos oda ir skilinėjantys plaukų galiukai.

Kokie eteriniai aliejai geriausiai tinka plaukams?

Vieni geriausių eterinių aliejų plaukams yra šie:
Levandų eterinis aliejus: skatina plaukų augimą ir ramina galvos odą.
Rozmarinų eterinis aliejus: skatina plaukų augimą ir padeda išvengti pleiskanų.
Pipirmėčių eterinis aliejus: skatina plaukų augimą ir vėsinančiai veikia galvos odą.
Arbatmedžio eterinis aliejus: padeda kovoti su pleiskanomis ir apsaugo nuo galvos utėlių.
Kedrų eterinis aliejus: skatina plaukų folikulus ir skatina plaukų augimą.
Šalavijų eterinis aliejus: seguliuoja galvos odos riebalų gamybą ir skatina plaukų augimą.

Kaip eterinius aliejus naudoti plaukams?

Prieš tepant plaukus ir galvos odą, eterinius aliejus visada reikia praskiesti nešikliu, pavyzdžiui, simondsijų arba kokosų aliejumi. Jų galima dėti į šampūną ar kondicionierių arba naudoti kaip galvos odos masažo aliejų. Svarbu laikytis rekomenduojamo skiedimo santykio ir prieš naudojant aliejų ant galvos odos išbandyti ant nedidelio odos ploto.

Ar yra kokių nors atsargumo priemonių, kurių reikia imtis naudojant eterinius aliejus plaukams?

Taip, eterinius aliejus reikia naudoti atsargiai, nes jie yra labai koncentruoti ir netinkamai praskiesti gali sukelti odos sudirginimą. Nėščios moterys, vaikai ir jautrią odą turintys žmonės prieš naudodami eterinius aliejus turėtų pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu. Be to, kai kurie eteriniai aliejai gali sąveikauti su tam tikrais vaistais, todėl svarbu atlikti tyrimus ir pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu, jei nesate tikri.

AHA ir BHA rūgštys: nauda ir skirtumai
Kas yra hidrolatai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mano krepšelis
Neseniai peržiūrėti
Kategorijos