Epsom druskos nauda sveikatai ir grožiui

Epsom druska: nauda sveikatai ir grožiui

Numatoma skaitymo trukmė: 9 minutes


Ieškote natūralaus ir nebrangaus būdo sustiprinti savo sveikatą ir grožį? Ieškokite tik epsom druskos! Šis universalus mineralas, dar žinomas kaip magnio sulfatas, jau šimtmečius naudojamas įvairiems negalavimams gydyti ir odos, plaukų bei nagų išvaizdai gerinti.

  • Pirma, epsom druska garsėja savo gebėjimu malšinti raumenų ir sąnarių skausmus. Nesvarbu, ar esate sportininkas, ar tiesiog kartais jaučiate raumenų skausmą dėl kasdienės veiklos, šilta vonia su Epsom druska gali suteikti taip reikalingą palengvėjimą. Druskoje esantis magnis padeda atpalaiduoti raumenis ir sumažinti uždegimą, o sulfatas skatina detoksikaciją, per odą ištraukdamas toksinus.
  • Antra, epsom druska turi daug naudos odos priežiūrai. Tai švelnus šveitiklis, kuris pašalina negyvas odos ląsteles ir nešvarumus nesukeldamas dirginimo. Be to, ji gali padėti subalansuoti riebalų gamybą, sumažinti dėmeles ir sumažinti poras. Be to, mirkant epsom druskos vonioje dėl drėkinamųjų savybių oda gali tapti švelni ir sudrėkinta.

Šiame straipsnyje išsamiau panagrinėsime kai kuriuos svarbiausius epsom druskos privalumus sveikatai ir grožiui. Nuo streso mažinimo iki senėjimą stabdančio poveikio – kiekvienas ras ką nors sau, todėl skaitykite toliau ir sužinokite, kaip šis paprastas mineralas gali pakeisti jūsų vidinę ir išorinę savijautą!

Mažina raumenų skausmą ir skausmingumą

Ar kada nors jaučiate, kad jūsų raumenys yra tokie skausmingi ir skaudantys, kad vien nuo minties apie judesį jums darosi nejauku? Jei taip, epsom druska gali būti būtent tai, ko jums reikia, kad palengvintumėte šiuos nemalonius pojūčius. Epsom druska yra mineralinis junginys, kuris jau šimtmečius naudojamas kaip natūrali priemonė nuo raumenų skausmo ir skausmingumo.
Kai mirkstate epsom druskos vonioje, druskoje esantis magnis per odą patenka į jūsų organizmą. Šis magnis padeda sumažinti uždegimą ir atpalaiduoja raumenis, o tai gali padėti sumažinti skausmą ir įtampą. Be to, epsom druskoje esantys sulfatai taip pat prisideda prie šio proceso, nes padeda iš organizmo išplauti toksinus.
Mirkymas epsom druskos vonioje ne tik palengvina esamą raumenų skausmą ir įtampą, bet ir gali padėti išvengti nemalonių pojūčių ateityje. Reguliarus epsom druskos vonių naudojimas gali pagerinti kraujotaką, pagerinti miego kokybę ir net pagerinti sportinius rezultatus. Taigi, jei nuolat kenčiate nuo raumenų skausmo arba norite pagerinti bendrą fizinę savijautą, apsvarstykite galimybę įtraukti epsom druską į savo savigydos rutiną!
Kad ir kaip nuostabiai skamba visi šie privalumai, ar žinojote, kad epsom druskos turi ir kitų sveikatai naudingų savybių? Gerina odos sveikatą, nes pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis; mažina vidurių užkietėjimą, nes į žarnyną pritraukia vandens (tačiau ne per burną); mažina streso lygį, kai prieš miegą įmaišoma į šiltą vandenį; reguliuoja cukraus kiekį kraujyje dėl didelio magnio kiekio… sąrašą galima tęsti!

Gerina odos sveikatą

Ar pavargote naudoti brangius kremus ir losjonus, kad oda būtų sveika? Daugiau nesijaudinkite! Epsom druska yra čia, kad išgelbėtų padėtį. Taip, ta pati druska, kurią naudojate kojų mirkymui, gali pagerinti ir jūsų odos sveikatą. Netikite manimi? Štai trys būdai, kaip ji gali padaryti stebuklus jūsų odai:

  1. Mažina spuogus: atsisveikinkite su tais įkyriais spuogais su epsom druska. Jos priešuždegiminės savybės padeda sumažinti spuogų sukeltą paraudimą ir uždegimą.
  2. Nušveičia negyvas odos ląsteles: pavargote nuo papilkėjusios odos? Epsom druska gali nušveisti negyvas odos ląsteles, todėl oda atrodys lygesnė ir šviesesnė.
  3. Ramina nudegimus saulėje: epsom druska pagerina vasaros įspūdžius. Ji veikia odą vėsinančiai, todėl padeda nuraminti nudegimus saulėje ir išvengti pleiskanojimo.

Bet palaukite, yra dar daugiau! Naudojant epsom druską ne tik pagerėja jūsų oda, bet ir pagerėja nuotaika bei sumažėja stresas. Kas galėjo pagalvoti, kad vienas paprastas ingredientas gali tiek daug? Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip.

Gerina nuotaiką ir mažina stresą

Ar kada nors jautėte stresą ar nerimą po ilgos darbo dienos? Mums visiems yra tekę tai patirti. Štai čia vėl praverčia epsom druska. Įbėrus jos į vonios vandenį, ji gali padėti atpalaiduoti raumenis ir nuraminti mintis. Tai tarsi SPA namuose!
Ar kada nors jaučiate, kad stresas užvaldo jūsų gyvenimą? Ar nuolat jaučiatės prislėgti ir išvargę, stengiatės neatsilikti nuo spartaus šiuolaikinio gyvenimo tempo? Jei taip, vadinasi, atėjo laikas pokyčiams. Laikas perimti savo nuotaikos kontrolę ir sumažinti stresą savo gyvenime. O kaip tai padaryti geriau nei naudojant epsom druską?
Epsom druska jau šimtmečius žinoma kaip natūrali priemonė, gerinanti nuotaiką ir mažinanti streso lygį. Šioje nuostabioje medžiagoje yra magnio sulfato, kuris padeda nuraminti nervų sistemą ir skatina atsipalaidavimą. Pasimaudę epsom druskos vonioje arba įtraukę ją į savo dušo procedūrą, galite sukurti savyje ramybės pojūtį, kuris padės jums įveikti bet kokius iššūkius.
Tačiau kaip iš tikrųjų veikia epsom druska? Kai mirkome vandenyje, kuriame yra šio mineralinio junginio, mūsų oda osmoso būdu absorbuoja magnio ir sieros molekules. Tada šie mineralai patenka į mūsų kraują, kur pradeda veikti mūsų kūną. Magnis padeda reguliuoti serotonino kiekį smegenyse, kuris yra atsakingas už mūsų nuotaikų kontrolę. Tuo tarpu siera padeda detoksikacijos procesams ir mažina uždegimą visame organizme – abu šie veiksniai yra labai svarbūs siekiant valdyti streso lygį.
Dabar, kai jau žinote apie epsom druskos naudą nuotaikai gerinti ir stresui mažinti, kodėl jos neišbandžius jau šiandien? Nesvarbu, ar norite įberti druskų į vonios vandenį, ar įtraukti jas į kasdienę dušo rutiną, yra daugybė būdų, kaip iš karto pradėti mėgautis šia neįtikėtina nauda sveikatai. Be to, kai patys pajusite teigiamą poveikį, nustebsite, kaip galėjote gyventi be druskų! Taigi pirmyn – ženkite pirmąjį žingsnį geresnės psichinės sveikatos link jau šiandien.

Skatina geresnį miegą

Ar kada nors naktimis blaškotės ir vis sukinėjatės, negalėdami gerai pailsėti? Tai gali varginti, ypač kai miego trūkumas turi įtakos jūsų produktyvumui ir nuotaikai kitą dieną. Bet kas, jei pasakyčiau, kad yra paprastas sprendimas, padedantis geriau išsimiegoti? Šis sprendimas – tai epsom druska.
Epsom druska žinoma dėl savo gebėjimo atpalaiduoti raumenis ir sumažinti streso lygį, bet ar žinojote, kad ji taip pat gali pagerinti jūsų miego kokybę? Epsom druska, pridėta į šiltą vandenį, padeda pakelti kūno temperatūrą, o tai skatina atsipalaidavimą ir mieguistumą. Be to, įrodyta, kad šioje druskoje esantis magnis didina melatonino – hormono, reguliuojančio mūsų miego ir budrumo ciklą – gamybą.
Tad kodėl gi nepabandžius šį vakarą? Prieš miegą į vonią įberkite šiek tiek epsomo druskos ir leiskite sau pasinerti į ramybės būseną. Galbūt pamatysite, kad miegate ramiau nei prieš kelias savaites.
Tačiau netikėkite vien mano žodžiais – daugelis žmonių pranešė, kad reguliariai naudojant epsom druską jų miegas pagerėjo. Taigi pirmyn ir išbandykite tai patys. Jūsų protas (ir kūnas) vėliau jums padėkos. Dabar apie kitą šios stebuklingos medžiagos naudą – kaip ji gydo pėdų ir kojų nagų grybelį.

Gydo pėdų ir kojų nagų grybelį

Ar pavargote slėpti kojas dėl kojų nagų grybelio? Ar jaučiatės nepatogiai, kai kas nors pažvelgia į jūsų kojų pirštus? Na, daugiau nesijaudinkite! Šios problemos sprendimas gali visą laiką gulėti jūsų vonios spintelėje, tai epsom druska.
Taip, tai tiesa. Šis nebrangus ingredientas gali daryti stebuklus gydant pėdų ir kojų nagų grybelį. Kasdien 15-20 minučių mirkykite pėdas šilto vandens vonelėje su epsom druska ir stebėkite, kaip pamažu nyksta grybelinė infekcija. Tai ne tik padeda pašalinti grybelį, bet ir sumažina jo sukeltą patinimą ar diskomfortą.
Bet palaukite, yra dar daugiau! Epsom druska turi ir kitų privalumų – ji padeda suminkštinti šiurkščią pėdų odą ir kartu nušveičia negyvas odos ląsteles. Dėl savo antibakterinių savybių ji netgi padeda sumažinti pėdų kvapą, jei susiduriate su smirdančiomis pėdomis. Reguliariai naudodami epsom druską galite užsitikrinti sveikiau atrodančias pėdas be infekcijų ir nemalonaus kvapo.
Taigi kitą kartą, kai atsipalaidavimo tikslais mirkysite vonioje su epsomo druska, nepamirškite jos papildomos naudos sveikatai. Atsisveikinkite su įsisenėjusiu kojų nagų grybeliu ir pasisveikinkite su gražiai atrodančiomis pėdomis naudodami tik vieną paprastą kasdienės rutinos priedą – epsomo druską!

Išvada

Apibendrinant galima teigti, kad epsom druska yra tarsi naudingas stebuklingas eliksyras, galintis daryti stebuklus mūsų sveikatai ir grožiui. Dėl savo gebėjimo malšinti raumenų skausmą ir skausmingumą ji yra būtina kiekvieno sportininko po treniruotės procedūros sudedamoji dalis. Be to, jos odą puoselėjančios savybės puikiai tinka tiems, kurie nori turėti skaisčią ir sveikai atrodančią odą.
Be to, negalima pervertinti nuotaiką gerinančio epsom druskos poveikio – po ilgos dienos darbe ar mokykloje ji padeda mums jaustis atsipalaidavusiems ir be streso. Ir galiausiai epsom druska gali veiksmingai gydyti pėdų ir kojų nagų grybelį nenaudojant aštrių cheminių medžiagų. Taigi, jei ieškote visapusiškos natūralios priemonės, galinčios pagerinti jūsų bendrą savijautą, apsvarstykite galimybę įtraukti epsom druską į savo savigydos režimą jau šiandien!

Dažniausiai užduodami klausimai apie epsom druską

Kas yra epsom druska ir kokią naudą ji teikia sveikatai ir grožiui?

Epsom druska yra natūralus mineralinis junginys, sudarytas iš magnio ir sulfato. Ištirpusi vandenyje, epsom druska išskiria magnio ir sulfato jonus, kurie gali būti absorbuojami per odą. Magnio ir sulfato jonai turi keletą sveikatai ir grožiui naudingų savybių, įskaitant raumenų atpalaidavimą, skausmo malšinimą, detoksikaciją ir odos šveitimą.

Kaip epsomo druska padeda atpalaiduoti raumenis ir malšinti skausmą?

Epsom druskoje esantis magnis yra natūralus raumenis atpalaiduojantis preparatas ir gali padėti sumažinti uždegimą, patinimą ir skausmą. Epsom druska, ištirpinta šiltame vandenyje, įsigeria per odą ir gali atpalaiduoti raumenis, sumažinti įtampą ir skausmą. Ji dažnai naudojama voniose raumenų skausmams malšinti, taip pat stresui mažinti ir atsipalaidavimui skatinti.

Ar epsom druska gali būti naudojama organizmo detoksikacijai?

Taip, epsom druska gali padėti detoksikuoti organizmą, nes per odą ištraukia toksinus. Epsom druskoje esantys sulfatai skatina kepenis gaminti fermentus, kurie padeda pašalinti toksinus iš organizmo. Ištirpinus epsom druską šiltame vandenyje, atsiveria poros ir toksinai pasišalina per odą. Tai gali padėti pagerinti bendrą sveikatą ir savijautą.

Kokia yra epsom druskos naudojimo odos šveitimui nauda?

Epsom druska gali būti naudojama kaip natūralus odos šveitiklis negyvoms odos ląstelėms pašalinti ir odos struktūrai pagerinti. Sumaišius su drėkinamuoju kremu arba aliejumi, iš epsom druskos galima sukurti šveitiklį, kuris švelniai pašalina odos nešvarumus. Tai gali padėti išvalyti poras, sumažinti uždegimą ir suteikti odai švelnumo ir glotnumo pojūtį.

Ar yra kokių nors atsargumo priemonių, kurių reikia imtis naudojant epsom druską sveikatai ir grožiui puoselėti?

Nors epsom druska paprastai laikoma saugia, yra tam tikrų atsargumo priemonių, kurių reikia imtis naudojant ją sveikatos ir grožio tikslais. Svarbu naudoti tik rekomenduojamą epsom druskos kiekį, nes per didelis jos kiekis gali sukelti dehidrataciją ar kitą šalutinį poveikį. Be to, svarbu vengti naudoti epsom druską ant pažeistos ar sudirgusios odos, nes ji gali sukelti dar didesnį sudirginimą ar infekciją.

Intymios higienos prausiklių sudėtis: ką turėtų žinoti pirkėja?
Gintaro rūgštis: švarios ir skaisčios odos paslaptis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mano krepšelis
Neseniai peržiūrėti
Kategorijos