ingredientai, kurių vengti turint jautrią odą

Jautri oda? Venkite šių įprastų odos priežiūros ingredientų

Numatoma skaitymo trukmė: 8 minutes


Jautri oda yra dažna odos būklė, su kuria susiduria milijonai žmonių visame pasaulyje. Jai būdinga lengvai sudirginama, uždegiminė arba sausa oda. Jautrią odą gali sukelti įvairūs veiksniai, įskaitant genetiką, aplinkos veiksnius ir tam tikrų odos priežiūros priemonių naudojimą. Šiame straipsnyje aptarsime kai kuriuos įprastus odos priežiūros ingredientus, kurie gali paaštrinti jautrią odą ir kurių reikėtų vengti.

Tam tikrų sudedamųjų dalių vengimo svarba

Jei turite jautrią odą, svarbu vengti tam tikrų sudedamųjų dalių odos priežiūros priemonėse. Šie ingredientai gali sukelti dirginimą, sausumą ir uždegimą, o tai gali sukelti diskomfortą ir kitas odos problemas. Vengdami šių ingredientų, galite padėti išvengti šių problemų ir išlaikyti sveiką, pamaitintą odą.

Dažniausiai pasitaikantys odos priežiūros ingredientai, kurių reikia vengti, jei turite jautrią odą

Kvapiosios medžiagos ir kvepalai
Kvapiųjų medžiagų ir kvepalų dažnai dedama į odos priežiūros priemones, kad jos maloniai kvepėtų. Tačiau jautrią odą turintiems žmonėms jie gali būti pagrindinis dirginimo šaltinis. Kvapiųjų medžiagų ir kvepalų sudėtyje yra daugybė galimų alergenų, kurie gali sukelti jautrumą, uždegimą ir kitas odos problemas.

Norėdami išvengti kvapiųjų medžiagų ir kvepalų, ieškokite odos priežiūros priemonių, ant kurių užrašyta “be kvapiųjų medžiagų” arba “bekvapis”. Šie produktai yra sukurti be jokių pridėtinių kvapiųjų medžiagų ar kvepalų, todėl sumažėja dirginimo rizika.

Alkoholis
Alkoholis yra dažna daugelio odos priežiūros produktų, ypač tonikų sudedamoji dalis. Nors alkoholis gali padėti pašalinti riebalų perteklių ir sutraukti poras, jis taip pat gali labai sausinti ir dirginti jautrią odą. Alkoholis gali pažeisti natūralų odos drėgmės barjerą, todėl oda išsausėja, parausta ir sudirgsta.

Kad išvengtumėte alkoholio, ieškokite odos priežiūros priemonių, ant kurių užrašyta “be alkoholio” arba kurių sudėtyje yra mažesnė alkoholio koncentracija. Taip pat galite ieškoti produktų, kurių sudėtyje yra drėkinamųjų ingredientų, pavyzdžiui, hialurono rūgšties arba glicerino, kad būtų neutralizuotas sausinantis alkoholio poveikis.

Sulfatai
Sulfatai yra paviršinio aktyvumo medžiagos, kurios dažniausiai naudojamos odos priežiūros produktuose, ypač valikliuose ir kūno prausikliuose. Sulfatai gali būti labai šiurkštūs odai, ypač jautrios odos. Jie gali pašalinti natūralius odos riebalus, todėl oda tampa sausa, įtempta ir nemaloni.

Kad išvengtumėte sulfatų, ieškokite odos priežiūros priemonių, ant kurių užrašyta “be sulfatų”. Taip pat ieškokite produktų, kurių sudėtyje yra švelnesnių paviršinio aktyvumo medžiagų, pavyzdžiui, kokamidopropil betaino arba natrio kokoilo izetionato.

Eteriniai aliejai
Eteriniai aliejai dažnai naudojami odos priežiūros priemonėse dėl jų gydomųjų savybių ir malonaus kvapo. Tačiau jie gali labai dirginti jautrią odą. Eteriniai aliejai yra labai koncentruoti augalų ekstraktai, kuriuose gali būti įvairių galimų alergenų.

Norėdami išvengti eterinių aliejų, ieškokite odos priežiūros priemonių, ant kurių yra užrašas “be eterinių aliejų”. Taip pat ieškokite produktų, kurių sudėtyje yra švelnesnių augalinių ekstraktų, pavyzdžiui, ramunėlių ar medetkų.

Kitos atsargumo reikalaujančios sudedamosios dalys

Rūgštys
Rūgštys dažnai aptinkamos odos priežiūros produktuose ir gali būti naudingos odos šveitimui, šviesinimui ir tekstūros gerinimui. Tačiau tam tikros rūgščių rūšys gali būti šiurkščios jautriai odai. Vienos iš dažniausiai odos priežiūros priemonėse naudojamų rūgščių yra glikolio rūgštis, salicilo rūgštis ir pieno rūgštis. Šios rūgštys gali sukelti jautrios odos paraudimą, sudirginimą ir sausumą.

Svarbu pažymėti, kad ne visos rūgštys kenkia jautriai odai. Pavyzdžiui, hialurono rūgštis ir azelaino rūgštis paprastai yra švelnesnės odai. Jei turite jautrią odą, rekomenduojama vengti didelės koncentracijos rūgščių ir rinktis produktus, kuriuose jų koncentracija mažesnė. Be to, svarbu išbandyti naujus produktus, kurių sudėtyje yra rūgščių, kad įsitikintumėte, jog jie nesukelia neigiamos reakcijos.

Retinoidai
Retinoidai – tai vitamino A dariniai, dažniausiai naudojami odos senėjimą stabdančiose odos priežiūros priemonėse. Jie žinomi dėl savo gebėjimo mažinti smulkias linijas, raukšles ir tamsias dėmes. Tačiau retinoidai gali būti šiurkštūs jautriai odai, sukelti sausumą, paraudimą ir pleiskanojimą.

Jei turite jautrią odą, geriausia retinoidų apskritai nenaudoti. Vietoj to ieškokite alternatyvių priemonių, pavyzdžiui, bakuchiolio arba peptidų, kurie gali suteikti panašią naudą be sunkaus šalutinio poveikio. Bakuchiolis yra natūrali retinoidų alternatyva, kuri pagerina smulkių linijų ir raukšlių išvaizdą. Peptidai – tai aminorūgščių grandinės, kurios gali padėti palaikyti kolageno gamybą odoje, todėl ji gali atrodyti jaunatviškesnė.

Didelė vitamino C koncentracija
Vitaminas C yra populiarus odos priežiūros priemonių ingredientas dėl jo šviesinančių ir antioksidacinių savybių. Tačiau didelė vitamino C koncentracija gali dirginti jautrią odą turinčius žmones. Didelės koncentracijos vitaminas C gali sukelti paraudimą, dilgčiojimą ir sausumą.

Jei turite jautrią odą, geriausia rinktis produktus, kuriuose vitamino C koncentracija yra mažesnė, pavyzdžiui, 5 % ar mažiau. Be to, svarbu išbandyti naujus produktus, kurių sudėtyje yra vitamino C, kad įsitikintumėte, jog jie nesukelia neigiamos reakcijos. Jei su vitamino C produktais jaučiate dirginimą, apsvarstykite galimybę naudoti alternatyvius produktus, pavyzdžiui, niacinamidą, kuris taip pat gali padėti pašviesinti odą.

Rūpinimasis jautria oda

Rūpintis jautria oda gali būti sudėtinga, tačiau laikantis tinkamo požiūrio tai galima daryti veiksmingai. Šiame tinklaraščio įraše aptarėme kai kurias sudedamąsias dalis, kurių reikia saugotis prižiūrint jautrią odą, ir pasiūlėme šių sudedamųjų dalių alternatyvas. Apibendrinant galima teigti, kad jei turite jautrią odą, rekomenduojama vengti didelės koncentracijos rūgščių, retinoidų ir vitamino C. Vietoj to ieškokite švelnesnių alternatyvų, kurios gali suteikti panašią naudą be sunkaus šalutinio poveikio.

Mes siūlome specialios receptūros produktus jautriai odai. Ar jau bandei mūsų raminančią liniją?

Taip pat svarbu išbandyti naujus produktus prieš tepant juos ant viso veido. Bandymai su pleistrais – tai nedidelio kiekio produkto užtepimas ant nedidelio odos ploto ir 24-48 valandų palaukimas, kad pamatytumėte, ar neatsiranda neigiamų reakcijų. Jei pasireiškė neigiama reakcija, nedelsdami nutraukite produkto naudojimą.

Jei norite daugiau paskaityti ir gauti daugiau informacijos apie jautrios odos priežiūrą, rekomenduojame pasikonsultuoti su dermatologu arba odos priežiūros specialistu. Jie gali pateikti individualių rekomendacijų ir patarimų, atsižvelgdami į jūsų individualų odos tipą ir problemas.

Dažniausiai užduodami klausimai – kurių ingredientų vengti jautriai odai?

Kokių įprastų odos priežiūros ingredientų reikėtų vengti jautriai odai?

Kvapiosios medžiagos, alkoholis, parabenai, ftalatai, metilizotiazolinonas (MIT), natrio laurilsulfatas (SLS), mineralinis aliejus, arbatmedžio aliejus ir eteriniai aliejai – tai vieni iš dažniausiai pasitaikančių ingredientų, kurie gali dirginti jautrią odą.

Kokie požymiai rodo, kad odos priežiūros priemonė gali dirginti jautrią odą?

Jei panaudojus produktą oda tinsta, degina arba jaučiasi įtempta, vadinasi, jis gali dirginti jautrią odą.

Į ką turėčiau atkreipti dėmesį, jei turiu jautrią odą?

Ieškokite produktų, kurie specialiai pažymėti jautriai odai, venkite šiurkščių valiklių ir produktų, kurių sudėtyje yra dirginančių medžiagų. Be to, ieškokite produktų su švelniomis ir raminančiomis sudedamosiomis dalimis, tokiomis kaip alavijas, ramunėlės ir žalioji arbata.

Ar visiškai natūralūs ingredientai yra saugūs jautriai odai?

Nebūtinai. Kai kuriuose natūraliuose ingredientuose, pavyzdžiui, arbatmedžio aliejuje ir eteriniuose aliejuose, gali būti alergenų, kurie gali sudirginti jautrią odą. Svarbu atidžiai skaityti etiketes ir vengti sudedamųjų dalių, kurios, kaip žinoma, gali dirginti.

Ar per daug odos priežiūros priemonių naudojimas gali sudirginti jautrią odą?

Taip, per daug produktų, ypač tų, kurių sudėtyje yra dirginančių ingredientų, gali sudirginti jautrią odą. Geriausia, kad jūsų odos priežiūros rutina būtų paprasta ir naudokite tik tuos produktus, kurių reikia jūsų odai.

Ką reiškia padidėjęs odos jautrumas?

Padidėjusį odos jautrumą gali lemti įvairūs veiksniai, įskaitant genetiką, amžių, hormonų pokyčius, aplinkos veiksnius ir tam tikrų odos priežiūros priemonių naudojimą. Kai kurie dažniausi padidėjusio odos jautrumo simptomai yra paraudimas, niežėjimas, sausumas ir deginimo ar dilgčiojimo pojūtis. Jei jaučiate padidėjusį odos jautrumą, svarbu nenaudoti šiurkščių ar abrazyvinių odos priežiūros priemonių ir vietoj jų rinktis švelnias, bekvapes priemones. Taip pat rekomenduojama vengti karšto vandens, o prausiantis veidą naudoti drungną vandenį, nes karštas vanduo gali dar labiau sudirginti jautrią odą. Reguliarus drėkinamojo kremo naudojimas taip pat gali padėti nuraminti ir sudrėkinti odą.

Ką daryti, jei sualergizavo veido odą?

Alerginė veido oda – tai būklė, kai oda reaguoja į alergeną arba dirgiklį, todėl atsiranda paraudimas, niežulys, patinimas ir kiti simptomai. Dažniausiai odos priežiūros produktuose esantys alergenai yra kvapiosios medžiagos, konservantai ir tam tikrų rūšių rūgštys. Jei turite alergišką veido odą, svarbu nustatyti ir vengti konkretaus alergeno ar dirgiklio, kuris sukelia simptomus. Tam gali prireikti bandyti priemones paeiliui, nes gali būti sunku nustatyti tikslią alerginės reakcijos priežastį. Taip pat rekomenduojama naudoti švelnias, bekvapes, specialiai jautriai odai skirtas odos priežiūros priemones. Vėsaus kompreso uždėjimas arba be recepto parduodamo hidrokortizono kremo naudojimas taip pat gali padėti nuraminti odą ir sumažinti uždegimą. Jei simptomai nepraeina arba yra stiprūs, rekomenduojama kreiptis į gydytoją arba dermatologą dėl tolesnio įvertinimo ir gydymo.

Kaip teisingai pasirinkti veido odos TONIKĄ?
Natūralių masažo aliejų nauda raumenų atsipalaidavimui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mano krepšelis
Close Neseniai peržiūrėti
Kategorijos