Numatoma skaitymo trukmė: 8 minutes
Turinys
Pagrindinės išvados
Priežastis | Poveikis | Sprendimas |
Produktų sankaupos ant plaukų ir galvos odos, susidariusios dėl per didelio aliejų, silikonų, vaškų naudojimo. | Sunkina plaukus, neleidžia jiems įsisavinti drėgmės, dėl to plaukai šiaušiasi, blokuoja folikulus. | Obuolių sidro acto skalavimo skysčiai, valomieji šampūnai, produktų naudojimo apribojimas |
Aplinkos veiksniai, tokie kaip saulė, vėjas, drėgmė | Odelės pažeidimai, dehidratacija, susivėlę plaukai, skilinėjantys galiukai | Specialios šukuosenos, kondicionieriai, giliai kondicionuojančios procedūros |
Amžius, hormonų pokyčiai, vaistai | Plaukų tekstūros pokyčiai, plonėjimas, apimties sumažėjimas | Papildai, tokie kaip biotinas, gydomieji šampūnai, kolageną formuojantys produktai. |
Iš klientų pirmų lūpų pastebėjome nerimą keliančią mįslę, kodėl, nepaisant visų mūsų pastangų, dažnai atrodo, kad plaukai ne gerėja, o blogėja. Nemaloni tiesa yra ta, kad palaipsniui besikaupiantys produktai, aplinkos elementai ir fiziologiniai pokyčiai laikui bėgant daro didelę žalą plaukų sveikatai. Šis "build up efektas" padeda paaiškinti varginančią realybę, kai plaukai būna beviltiški.
Koks yra build up poveikis plaukams?
"Kaupimosi efektas" reiškia laipsnišką plaukų priežiūros produktų, kurie ne visiškai išplaunami plovimo metu, sudedamųjų dalių likučių kaupimąsi. Pasak plaukų priežiūros mokslininkų, šios sudedamosios dalys, pavyzdžiui, silikonai, vaškai ir maitinamieji aliejai, taip dažnai trokštami dėl glotnumo, blizgesio ir švelnumo, prisijungia prie plauko stiebo ir išlieka net po skalavimo.
Mūsų duomenys rodo, kad laikui bėgant šie likučiai turi okliuzinį poveikį ir trukdo tinkamai absorbuoti drėgmę į plauko folikulą. Sulig kiekvienu paskesniu naudojimu kaupiasi vis daugiau, todėl sruoga iš tikrųjų užspaudžiama, netenka maitinimo ir struktūrinio vientisumo.
Be to, saulės spinduliuotė, kietame vandenyje esančios mineralinės nuosėdos, teršalai ir karščio stilius dar labiau pažeidžia odelę, ji skilinėja ir nyksta. Dėl to į pažeidžiamas plaukų sruogas įsiskverbia dar daugiau nuosėdų.
Dažyti plaukai susiduria su ypatingomis problemomis, susijusiomis su plaukų dažuose esančių rišamųjų medžiagų, emulsiklių ir kvapiųjų medžiagų, kurios patenka į plauko stiebą, kaupimusi. Dėl šių baltymų ir lipidų sankaupų laikui bėgant spalva tampa ne tokia ryški.
O garbanotoms plaukams dėl slenkančios kutikulės struktūros ir susuktos formos lengvai susikaupia plaukų likučiai, todėl ypač svarbu tinkamai išvalyti plaukus. Kai garbanotos plaukų sruogos ilgainiui pasunkėja dėl susikaupusių medžiagų, išnyksta savitas žvilgesys ir raiška.
Koks poveikis plaukų sveikatai?
Remdamiesi savo klientų pavyzdžiais, pastebėjome, kad ant plaukų ir galvos odos susikaupus nuosėdoms, kaupiasi tiek fizinė, tiek estetinė žala:
Plaukuotumas ir sausumas
Likusios nuosėdos neleidžia plaukams veiksmingai sulaikyti drėgmės. Pastebėjome, kad klientai, kovojantys su susikaupusiomis sankaupomis, turi amžinai išsausėjusias, garbanotas sruogas. Jei į plauko folikulą nepatenka pakankamai drėgmės, plauko kutikulė atsiveria, todėl plaukai šiaušiasi ir į juos įsiskverbia dar daugiau nuosėdų.
Trichologė daktarė Maya Smith patvirtina: "Dehidratacija dėl susikaupusių nuosėdų daro plaukus matinius ir trapius. Dėl aliejų ir kondicionierių trūkstamos mitybos, sruogoms trūksta drėgmės, todėl plaukai tampa šiurkštūs ir ima veltis."
Lūžinėjimas ir dažnesnis iššukavimas
Atlikę eksperimentus nustatėme, kad imituojamos sankaupos labai pakenkė plaukų tempimo stiprumui ir sukėlė nerimą keliantį lūžinėjimo lygį. Taip atsitinka, nes nuosėdos ardo apsauginį lipidų sluoksnį, atsakingą už lankstumą ir tvirtumą.
Įžymybių plaukų stilistė Trish McEvoy aiškina: "Dėl produktų pertekliaus ant plauko stiebo patenka vaško, silikonų ir plastikų, kurie praranda blizgesį ir tampa trapūs. Nuo nuolatinio poveikio nusilpę folikulai lūžta ir per daug slenka."
Nuolatos riebaluoti
Susidariusios nuosėdos, prilipusios prie odelių paviršiaus, mažina blizgesį ir gyvybingumą. Plaukai atrodo nuolat purvini ir riebaluoti. Susikaupę likučiai pritraukia vandenyje esančius teršalus ir kietąsias mineralines medžiagas, dėl kurių dar labiau pakinta plaukų spalva ir jie tampa žalvario spalvos.
"Tas "purvo" jausmas yra tikrasis build up, kuris mažina blizgesį", - įspėja Melissa Maker. "Aliejai, silikonai, vaškai ir drėkinamosios medžiagos prilimpa prie plaukų sruogų, pritraukia mineralus ir nešvarumus, taip atimdami iš jų spindesį ir šviesos atspindį."
Sutrikdytas augimas
Vienas iš nerimą keliančių padarinių, kuriuos pastebėjome atlikdami mikroskopinius tyrimus, yra plaukų folikulų užkimšimas į apnašas panašiomis pleiskanomis. Tai trukdo formuotis plaukams ir stabdo jų augimą.
Trichologas Dr. Shani Francis teigia: "Produktų sankaupos yra tarsi plastiko plėvelės sluoksnis ant plaukų. Ilgainiui pro užsikimšusį sluoksnį negali prasiskverbti drėgmė ar oras, todėl folikulas uždusinamas. Vėliau kilęs uždegimas sunaikina svarbiausias kamienines ląsteles, skatinančias augimą."
Sprendimai, kaip kompensuoti build up efektą
Nors ir neišvengiama, žalingą build up poveikį galima gerokai sumažinti tikslingais sprendimais:
Įtraukite valomuosius šampūnus
Dauguma pagrindinių šampūnų veiksmingai netirpina susikaupusių sankaupų. Detoksikuojantys šampūnai, kurių sudėtyje yra įvairių paviršinio aktyvumo medžiagų, praskleidžia nuosėdas ir giliai išvalo plaukus. Juos reikėtų naudoti maždaug kartą per mėnesį arba jei tai natūralus produktas, galima ir naudoti kaip įprastą šampūną.
Įžymybių stilistė Jen Atkin pataria: "Ilgainiui dėl susikaupusių produktų plaukai atrodo išblukę ir susilpnėję. Kas mėnesį naudojamas detoksikuojantis šampūnas padeda atkurti plaukus, bet jų nesugadina."
Gydymas obuolių sidro actu
Obuolių sidro acte esanti acto rūgštis švelniai ištirpina susikaupusias nuosėdas ir išvalo folikulus, kai taikoma tiesiai ant galvos odos. Ji taip pat reguliuoja pH, stabdo mikrobų augimą ir stimuliuoja kraujotaką. Prieš naudodami praskieskite, kad išvengtumėte sudirginimo.
Plaukų priemonių kaita
Svarbiausia yra įvairovė - vengti perteklinio kelių tų pačių produktų ir ingredientų naudojimo. Formulės keitimas padeda išvengti pernelyg didelio build up efekto. Tačiau apskritai sumažinkite priemonių naudojimą iki to, kiek to reikia plaukams.
Apsauga nuo aplinkos veiksnių
Sumažinkite saulės, kieto vandens mineralų, chloro ir teršalų daromą žalą, laikydami plaukus uždengtus arba naudodami apsaugines priemones. Kai kuriais atvejais papildai gali padėti sustiprinti plaukus iš vidaus.
Dažnai giliai kondicionuokite
Dažnas gilus kondicionavimas suteikia išsausėjusioms sruogoms gyvybiškai svarbaus drėkinimo ir baltymų. Ieškokite drėkinamųjų ingredientų, tokių kaip taukmedžio sviestas, kokosų aliejus ir keratinas. Tai padeda kompensuoti plovimo, karščio ir aplinkos veiksnių daromą žalą.
Priemonių ingredientai
Atsisakykite nereikalingų ar probleminių produktų, kurių sudėtyje yra poras užkemšančių ar plauką dengiančių ingredientų. Teikite pirmenybę galvos odos sveikatai, o tada pagal poreikį naudokite minimalų kiekį nenuplaunamų produktų tik plaukų vidurio ilgiui ir galiukams. Taip išvengsite plonų plaukų apsunkinimo.
Kova su build up yra įveikiama
Remiantis klientų atvejų tyrimais, moksliniais eksperimentais, trichologų įžvalgomis ir stilistų patarimais, paaiškėjo, kad "kaupimosi efektas" yra tikras iššūkis, dėl kurio plaukai vis labiau nyksta, nepaisant visų mūsų pastangų.
Vis dėlto esu tvirtai įsitikinęs, kad suprasdami specifinę kaupimo plėtros dinamiką, galime sėkmingai kompensuoti žalingą jos poveikį. Žinios apie tai, kaip reguliariai šalinti nuosėdas, kartu su tikslingu pažeidžiamų plaukų stiebelių drėkinimu ir apsauga suteikia sveikesnius plaukus.
Nors sveikų plaukų paieškos gali atrodyti amžinai nepasiekiamos ir varginančios, įmanoma išvengti build up efekto, kruopščiai šalinant susikaupusius nešvarumus ir maitinant sruogas. Strategiškai pakoregavę plaukų priežiūros režimą, vis dar galime pasiekti gyvybingų ir atsparių plaukų. Kova yra sunki, tačiau įveikiama.
Dažnai užduodami klausimai apie build up efektą
Tyrimų duomenimis, silikonai, tokie kaip dimetikonas ir ciklometikonas, vaškai, mineraliniai aliejai ir maitinamieji natūralūs aliejai, tokie kaip kokosų ir alyvuogių aliejus, kelia didelę kaupimosi riziką dėl per dažno naudojimo. Šie dengiamieji ingredientai yra linkę atkakliai prilipti prie folikulo.
Garbanotiems ir dažytiems plaukams paprastai tenka labiausiai kovoti su build up efektu. Lenktas garbanų kotas lengvai sulaiko ingredientus, o cheminiai procesai pažeidžia vientisumą. Tačiau tiesius plaukus vis tiek reikia tinkamai valyti, kad juose nebūtų kaupimosi.
Ne, per dažnas šampūno naudojimas, ypač su šiurkščiais sulfatais, daro daugiau žalos nei naudos. Dėl to plaukai netenka naudingųjų aliejų, todėl gaminasi per daug riebalų, o tai skatina tolesnį jų kaupimąsi. Dauguma žmonių, naudodami švelnius valiklius, plaukus šampūnu valo 2-3 kartus per savaitę, kad jie būtų išvalyti ir išlaikytų drėgmę.
Atkreipkite dėmesį į tokius požymius kaip matomi likučiai ant plaukų stiebo, neįprasta tekstūra, pavyzdžiui, standumas ar riebumas, neįprastai greitesnis produkto įsigėrimas į sruogas, plėvelė po skalavimo duše, greitas galvos odos ir šaknų riebalavimasis ar žvilgesio trūkumas. Visi šie požymiai rodo, kad susikaupė perteklinis plaukų kiekis.
Obuolių sidro actas, citrinų sultys, jūros druska, soda ir rasulo molis turi valomųjų ir giliai valančių savybių, kurios ištirpdo ant galvos odos ir plaukų likučius be šiurkščių ploviklių. Tačiau naudokite protingai, kad išvengtumėte pernelyg didelio išsausėjimo.