Natūralūs plaukai – neįmanoma misija? Tad dalinamės paslaptimis, kurie padės puoselėti nuostabius plaukus tik su natūraliomis priemonėmis.

Natūralūs plaukai – misija įmanoma

Paskutinis straipsnio atnaujinimas: 2024-06-27

Numatoma skaitymo trukmė: 8 minutes


Ar pavargote nuo nuolatinės chemiškai apdorotų plaukų priežiūros ir žalos? Ar esate pasirengusios puoselėti natūralias garbanas ir sruogas? Natūralūs plaukai įmanomi, kai pereinama prie natūralių plaukų priežiūros priemonių. Nors iš pradžių perėjimas gali atrodyti bauginantis, tačiau tai gali būti išlaisvinanti kelionė į savęs pažinimą ir priėmimą.

Daugeliui moterų (ir vyrų), kurios užaugo naudodamos aršios sudėties priemones ar kitas chemines priemones plaukams, sprendimas grįžti prie natūralios plaukų struktūros gali būti bauginantis. Tačiau natūralių plaukų puoselėjimo nauda yra didelė: geresnė plaukų sveikata ir stiprumas, mažiau priklausomybės nuo brangiai kainuojančių apsilankymų salone ir naujai atrastas pasitikėjimo savo unikaliu grožiu jausmas.

Šiame straipsnyje nagrinėsime įvairius būdus, kaip pereiti nuo chemiškai apdorotų plaukų prie natūralių. Yra daugybė būdų, kaip palengvinti ir padaryti perėjimą malonesnį - nuo apsauginių plaukų stilių, tokių kaip pynimai ir sukiniai, iki maitinamųjų procedūrų, skatinančių sveiką augimą. Taigi, jei esate pasirengę perimti savo plaukų kelionę į savo rankas ir atrasti natūralių plaukų grožį, skaitykite toliau!

Supraskite savo plaukų tipą ir tekstūrą

Labai svarbus perėjimo prie natūralių plaukų aspektas yra suprasti savo plaukų tipą ir tekstūrą. Tai padės išsiaiškinti, kokie produktai geriausiai tinka jūsų plaukams, kaip dažnai juos plauti ir kaip juos formuoti. Jūsų plaukų tipas reiškia garbanų modelį, o tekstūra - kiekvienos sruogos storį arba plonumą. Žinodami šiuos du veiksnius galėsite sužinoti, kiek drėgmės ir baltymų reikia jūsų plaukams.

Plaukų tipai skirstomi į keturias kategorijas: tiesius, banguotus, garbanotus ir sruogelinius. Tiesūs plaukai neturi garbanų ar bangų; banguoti plaukai yra laisvai S formos kreivės; garbanotų plaukų forma – nuo tvirtų žiedų iki spiralių, o sruogeliniai plaukai yra stipriai susukti zigzagais. Plaukų tekstūra gali būti nuo švelnios, vidutinės iki šiurkščios, priklausomai nuo atskirų sruogų skersmens. Kuo plonesni plaukeliai, tuo jie būna trapesni.

Abiejų veiksnių derinys lemia, kokie produktai geriausiai tiks jūsų sruogoms. Pavyzdžiui, vešliems plaukams gali prireikti sunkesnių aliejų, pavyzdžiui, ricinos aliejaus, o plonų plaukų savininkams praverstų lengvi serumai, kurie prideda apimties, bet neapsunkina garbanos. Suprasdami savo unikalų savybių derinį, galėsite susikurti asmeninę plaukų priežiūros rutiną, specialiai pritaikytą maitinti ir palaikyti sveikas natūralias plaukų sruogas.

Prižiūrint bet kokius natūralius plaukus, nesvarbu, ar tai būtų susivėlusios sruogos, ar švelnios bangos, labai svarbu žinoti savo plaukų tipą ir tekstūrą! Suprasdami šią informaciją apie save iš pirmų lūpų, galėsite pradėti kurti veiksmingą, būtent JŪSŲ poreikiams pritaikytą režimą ir priimti pagrįstus sprendimus dėl priežiūros metodų, pavyzdžiui, rasti tinkamus valymo metodus, pvz., bendrą plovimą, o ne reguliarų kassavaitinį plovimą šampūnu. Taigi gilinkime žinias apie šiuos du pagrindinius komponentus - plaukų tipą ir tekstūrą - ir naudokime tinkamus metodus, kad galėtume sukurti išties vešlias šukuosenas!

Plaukų priežiūros rutinos kūrimas

Pradedant naująją kelionę į natūralius plaukus, svarbu susikurti jums tinkamą plaukų priežiūros rutiną. Šią tvarką įsivaizduokite kaip gerai pasiūtą suknelę - tokią, kuri puikiai tinka ir leidžia jaustis pasitikinčiai savimi ir gražiai kaskart ją apsivilkus.

Kaip ir su suknele, taip ir su plaukų priežiūros rutina reikia laiko ir pastangų. Tai reiškia, kad reikia suprasti savo unikalų plaukų tipą ir tekstūrą, kaip aptarėme ankstesniame straipsnyje. Kai įgysite šias pagrindines žinias, metas pradėti eksperimentuoti su įvairiais produktais ir technikomis, kad atrastumėte, kas geriausiai tinka jūsų plaukams.

Vienas iš patarimų, kurį visada rekomenduoju, yra pradėti nuo mažų žingsnelių. Neperkraukite savęs išbandydami per daug naujų dalykų vienu metu - vietoj to sutelkite dėmesį į vieną rutinos aspektą. Galbūt norite išbandyti bendrą plovimą (plauti plaukus tik su kondicionieriumi) arba į savo savaitės tvarkaraštį įtraukti daugiau gilaus kondicionavimo procedūrų. Kad ir kas tai būtų, mažais žingsneliais kurkite sau tinkamą rutiną.

Nepamirškite, kad ši kelionė - tai ne tik sveiki, natūralūs plaukai, bet ir savęs priežiūra ir meilė sau. Džiaukitės galėdami save palepinti ir elgtis su savo plaukais maloniai ir pagarbiai. Turėdami kantrybės, nuoseklumo ir atsidavimo, netrukus galėsite pasidžiaugti nuostabiomis natūraliomis garbanomis, kurios yra tik jūsų.

Dabar, kai jau aptarėme, kaip susikurti tvirtą plaukų priežiūros rutiną, pasinerkime į dar vieną svarbų plaukų keitimo aspektą: pasirinkite savo plaukų tipui ir tekstūrai tinkamus produktus.

Tinkamų produktų plaukams pasirinkimas

Ar kada nors užėję į grožio prekių parduotuvę jautėtės priblokšti gausybės plaukų priežiūros priemonių? Tai gali būti ypač sudėtinga, kai pereinate prie natūralių plaukų, nes jūsų plaukų poreikiai gali būti kitokie nei anksčiau. Pasirinkti plaukams tinkamus produktus yra labai svarbu norint išlaikyti sveikus ir puoselėjamus plaukus.

Viena iš į galvą ateinančių metaforų - plaukų produktų pasirinkimą galima palyginti su namo statyba. Panašiai kaip norint pastatyti tvirtą namą reikia tvirto pagrindo, taip ir plaukų priežiūrai reikia naudoti tinkamus produktus, kad sukurtumėte tvirtą pagrindą. Tai reiškia, kad reikia rasti šampūnus ir kondicionierius, tinkančius jūsų plaukų tipui, taip pat naudoti maitinančias ir apsaugančias priemones ir aliejus.

Taip pat svarbu nepamiršti, kad ne visi natūralūs plaukų produktai yra vienodi. Kai kurių jų sudėtyje gali būti šiurkščių ingredientų ar cheminių medžiagų, kurios iš tikrųjų gali labiau pakenkti nei padėti. Atlikdami prekių ženklų tyrimus ir skaitydami ingredientų etiketes galite užtikrinti, kad savo brangioms sruogoms naudosite saugius ir veiksmingus produktus.

Be to, nebijokite eksperimentuoti su naujais produktais ir metodais, kol rasite tai, kas geriausiai tinka jūsų unikaliai plaukų kelionei. Atminkite, kad kiekvieno žmogaus patirtis yra skirtinga, todėl nėra vieno universalaus požiūrio! Pasitelkę kantrybę ir kruopštumą, netrukus atrasite tobulą produktų derinį, kuris padės jūsų garbanoms klestėti.

Pradedant eksperimentuoti su įvairiais produktų deriniais, svarbu nepamiršti, kad pereiti prie natūralių plaukų ne visada lengva. Šis procesas reikalauja kantrybės, atkaklumo, o pakeliui neretai tenka patirti bandymų ir klaidų. Kitame skyriuje apie tai, kaip susidoroti su pereinamuoju laikotarpiu, aptarsime būdus, kaip įveikti šį nelengvą laikotarpį ir kartu siekti galutinio tikslo - gražių ir sveikų natūralių garbanų!

Pereinamojo laikotarpio įveikimas

Priėmėte sprendimą pereiti prie natūralių plaukų priežiūros priemonių. Sveikiname! Tai graži ir daug jėgų suteikianti kelionė, kuri kartais gali būti bauginanti. Vienas didžiausių iššūkių šiame procese yra pereinamasis laikotarpis, t. y. laikas, kurio reikia, kad natūrali plaukų tekstūra pilnai užaugtų, o atsikratytumėte likusių atsipalaidavusių ar chemiškai ištiesintų plaukų galiukų.

Pirmas dalykas, kurio reikia nepamiršti šiuo etapu, yra kantrybė. Kad atgaivinti plaukus, svarbu neskubinti proceso, nenukerpant visų pažeistų plaukų, kai plaukus formuojate karščiu ar dažnai plaunate. Vietoj to daugiausia dėmesio skirkite plaukų puoselėjimui, naudodami švelnias priemones, reguliarias giluminio kondicionavimo procedūras ir apsaugines šukuosenas, pavyzdžiui, pynes ar sruogas.

Kitas svarbus pereinamojo laikotarpio valdymo aspektas - išmokti tinkamai iššukuoti plaukus, kad jie nelūžinėtų ir nebūtų pažeisti. Pradėkite nuo apačios į viršų, naudodami plačių dantų šukas. Būtinai venkite šiurkštaus šepečio naudojimo ar pernelyg stiprių mazgų ar plaukų susipainiojimo.

Dabar, kai jau turite keletą patarimų, kaip pereiti prie natūralios plaukų priežiūros, nepamirškite, kad kiekviena kelionė yra unikali ir nėra vieno universalaus metodo, kaip pereiti prie natūralių plaukų. Viską darykite paeiliui ir nepamirškite švęsti mažų pergalių pakeliui.

Išvada

Apibendrinant galima pasakyti, kad perėjimas prie natūralių plaukų gali būti sudėtinga, bet naudinga kelionė. Reikia kantrybės ir atsidavimo, kad suprastumėte savo plaukų tipą ir tekstūrą, susikurtumėte asmeninę plaukų priežiūros rutiną, pasirinktumėte tinkamus produktus ir susidorotumėte su pereinamuoju laikotarpiu.

Tačiau kaip ir mūsų natūralūs plaukai išgyvena skirtingus augimo ir kaitos sezonus, taip ir šis procesas leidžia mums augti kaip asmenybėms. Jis moko mus priimti savo natūralų grožį ir vertinti savo plaukų unikalumą. Taigi neleiskite baimei sulaikyti jūsų nuo pirmojo žingsnio link savo natūralios savasties puoselėjimo. Atminkite, kad kiekviena plaukų sruoga yra mūsų savasties dalis, tad džiaukimės ja!

Dažniausiai užduodami klausimai apie natūralią plaukų priežiūra

Kaip pereiti prie natūralių plaukų iš chemiškai apdorotų plaukų?

Venkite cheminio apdorojimo, naudokite apsauginius stilius, giliai kondicionuokite ir reguliariai drėkinkite, kad pereinamuoju laikotarpiu skatintumėte sveiką augimą.

Kokie patarimai, kaip pereinant prie natūralių plaukų valdyti skirtingas tekstūras?

Švelniai iššukuokite plaukus plačiašakėmis šukomis arba pirštais, reguliariai drėkinkite natūralius plaukus tausojančiais produktais ir pasirūpinkite apsauginiu stiliumi, kad sujungtumėte skirtingas tekstūras ir sumažintumėte lūžinėjimą.

Kaip dažnai turėčiau kirpti plaukus pereinamuoju laikotarpiu?

Kirpkite kas 6-8 savaites arba pagal poreikį, kad pašalintumėte pažeistus galiukus ir paskatintumėte sveiką augimą, bet pasikonsultuokite su stilistu, kad gautumėte individualių rekomendacijų.

Kokie yra dažniausi sunkumai pereinant prie natūralių plaukų ir kaip juos įveikti?

Iššūkiai yra susiję su skirtingomis tekstūromis, sausumu ir iššukavimu. Juos įveikite naudodami natūralius plaukus tausojančius produktus, giliai kondicionuodami, drėkindami, praktikuodami apsauginį stilių ir kreipdamiesi patarimų į specialistus arba natūralių plaukų bendruomenes.

Ar galiu dažyti ar šukuoti plaukus perėjimo proceso metu?

Prieš dažant ar formuojant karščiu, geriausia palaukti, kol natūralūs plaukai užaugs. Jei nusprendėte tai daryti, naudokite švelnias priemones ir pasitarkite su stilistu, kad kuo mažiau pakenktumėte plaukams ir teiktumėte pirmenybę pereinamojo laikotarpio plaukų sveikatai. Nepamirškite būti kantrūs ir švelnūs savo plaukams perėjimo proceso metu. Apskritai kreipkitės į specialistus arba natūralių plaukų bendruomenes, kad sužinotumėte, kas geriausiai tinka jūsų plaukų tipui ir tekstūrai. Atminkite, kad kiekvieno natūralių plaukų kelionė yra unikali.

Plaukų kondicionierius: patarimai, maksimaliam poveikiui
Kaip pasirinkti geriausius aliejus plaukams

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mano krepšelis
Neseniai peržiūrėti
Kategorijos