Plaukai ir mityba: ką valgyti, kad plaukai gautų reikalingų maistinių medžiagų?

Numatoma skaitymo trukmė: 12 minute

Pagrindinės mintys:

 • Plaukų mityba yra būtina norint išlaikyti plaukų sveikatą ir skatinti sveiką plaukų augimą.
 • Subalansuota mityba, kurioje gausu specifinių maistinių medžiagų, gali padėti išvengti plaukų slinkimo ir pagerinti bendrą plaukų kokybę.
 • Natūralūs ingredientai ir papildai yra saugesnė ir dažnai efektyvesnė alternatyva įprastiems plaukų priežiūros produktams.
 • Plaukų augimo ciklo ir galimų plaukų slinkimo priežasčių supratimas yra labai svarbus efektyviai plaukų priežiūrai.
 • Įtraukus tam tikrus maisto produktus, vitaminus ir mineralus į savo mitybą, galima žymiai pagerinti plaukų mitybą ir gyvybingumą.

Įvadas

Plaukai yra vienas iš svarbiausių mūsų išvaizdos bruožų, o sveiki, gyvybingi plaukai dažnai laikomi grožio ir savęs priežiūros simboliu. Tačiau plaukų sveikata yra ne tik estetika; tai mūsų bendros gerovės atspindys. Tvirtai tikiu, kad natūrali plaukų priežiūra, tokia kaip tinkama plaukų mityba ir natūralių produktų naudojimas, yra raktas į stiprių ir sveikų plaukų siekimą ir palaikymą.

Šiame straipsnyje nagrinėsime glaudų ryšį tarp plaukų ir mitybos, gilinsimės į pagrindines maistines medžiagas, kurios skatina plaukų sveikatą, ir natūralius metodus, kurie palaiko sveiką plaukų augimą. Taip pat aptarsime plaukų augimo ciklą, dažnas plaukų slinkimo priežastis ir natūralios plaukų priežiūros rutinos privalumus. Perskaitę šį straipsnį, turėsite išsamų supratimą apie plaukų mitybą ir priemones, kaip pradėti natūralios plaukų priežiūros kelionę.

Plaukų mitybos supratimas: maitinkite savo plaukus iš vidaus

Plaukų mityba yra sveikų plaukų pagrindas. Kaip ir bet kuriai kitai mūsų kūno daliai, mūsų plaukams augti, klestėti ir išlaikyti savo stiprumą bei blizgesį reikia įvairių maistinių medžiagų. Subalansuota mityba, kurioje yra būtinų vitaminų, mineralų, baltymų ir sveikųjų riebalų, yra labai svarbi optimaliai plaukų sveikatai.

Plaukų augimo ciklas: anagenas, katagenas ir telogenas

Norint visiškai suprasti mitybos poveikį plaukų sveikatai, svarbu suprasti plaukų augimo ciklą. Šį ciklą sudaro trys pagrindinės fazės: anagenas, katagenas ir telogenas.

Anageno fazė: taip pat žinoma kaip augimo fazė, tai yra tada, kai plaukų folikulai aktyviai gamina naujus plaukus. Ji paprastai trunka nuo dvejų iki septynerių metų, o sveikesnė galvos oda ir tinkama mityba gali padėti pratęsti šią fazę.

Katageno fazė: tai pereinamasis etapas, kurio metu plaukų augimas sustoja, o išorinis šaknies apvalkalas prisitvirtina prie plauko šaknies, suformuodamas apsauginį klubą. Ši fazė paprastai trunka apie dvi savaites.

Telogeno fazė: žinoma kaip poilsio fazė, tai yra tada, kai plaukų folikulas visiškai ilsisi, o plaukų sruogos lieka vietoje, kol jas išstumia naujas plaukų augimas. Ši fazė gali trukti apie 100 dienų, kol plaukai natūraliai išslenka ir pradeda augti nauji plaukai, pradedant ciklą iš naujo.

Dažnos plaukų slinkimo priežastys

Plaukų augimo ciklo supratimas padeda mums suvokti, kad plaukų slinkimas yra natūrali šio ciklo dalis. Tačiau keli veiksniai gali sutrikdyti šį ciklą ir sukelti pernelyg didelį plaukų slinkimą ar plaukų retėjimą:

Stresas: fizinio ar emocinio streso metu plaukai gali per anksti patekti į telogeno fazę, todėl padidėja plaukų slinkimas.

Genetika: paveldimumas vaidina svarbų vaidmenį plaukų slinkime, o plikimo ar plaukų retėjimo modeliai dažnai būna šeimose.

Mityba: nepakankamas maistinių medžiagų suvartojimas arba ribojamos dietos gali sukelti maistinių medžiagų trūkumą, sutrikdyti plaukų augimo ciklą ir prisidėti prie plaukų slinkimo.

Hormonai: hormonų pusiausvyros sutrikimai, tokie kaip nėštumo, pogimdyminio laikotarpio ar menopauzės metu, gali turėti įtakos plaukų augimo ciklui ir sukelti laikiną plaukų slinkimą.

Amžius: senstant mūsų plaukų folikulai gali susitraukti, todėl plaukai tampa plonesni ir sumažėja plaukų augimas.

Natūralios plaukų priežiūros privalumai

Kalbant apie plaukų priežiūrą, aš asmeniškai pastebėjau natūralių ingredientų ir holistinių metodų galią. Natūralūs plaukų priežiūros produktai ir papildai siūlo švelnesnę ir dažnai efektyvesnę alternatyvą įprastiems variantams, kuriuose gali būti agresyvių cheminių medžiagų ir sintetinių ingredientų. Štai kodėl aš tvirtai pasisakau už natūralią plaukų priežiūrą:

Saugumas: natūralūs ingredientai paprastai yra švelnesni ir rečiau sukelia dirginimą, alergijas ar galvos odos problemas, palyginti su sintetiniais analogais.

Efektyvumas: augaliniai junginiai ir natūralūs aliejai yra gausūs maistinėmis medžiagomis ir antioksidantais, kurie maitina ir apsaugo plaukus bei galvos odą.

Tvarumas: natūralūs produktai dažnai gaunami iš tvarių šaltinių ir taikant aplinkai nekenksmingą praktiką, taip sumažinant mūsų grožio procedūrų poveikį aplinkai.

Holistiniai privalumai: daugelis natūralių ingredientų turi papildomos naudos, be plaukų priežiūros, skatindami bendrą sveikatą ir gerindami odos bei nagų būklę.

Esminės maistinės medžiagos sveikam plaukų augimui

Dabar, kai išnagrinėjome plaukų mitybos svarbą ir natūralių metodų privalumus, pasigilinkime į specifines maistines medžiagas, kurios atlieka pagrindinį vaidmenį skatinant sveiką plaukų augimą:

Vitaminai

Biotinas: dažnai vadinamas “plaukų augimo vitaminu”, biotinas yra vandenyje tirpus vitaminas, kuris stiprina plaukus ir gerina jų tekstūrą. Jis palaiko keratino, pagrindinio struktūrinio plaukų baltymo, gamybą.

Vitaminas D: vitamino D receptoriai yra plaukų folikuluose, o pakankamas vitamino D kiekis yra susijęs su sveiku plaukų augimu. Saulės spinduliai ir maisto šaltiniai, tokie kaip riebi žuvis, yra puikus būdas padidinti vitamino D suvartojimą.

Vitaminas E: galingas antioksidantas vitaminas E apsaugo galvos odą ir plaukus nuo oksidacinio streso ir pažeidimų, skatina sveiką plaukų augimą ir gerina galvos odos kraujotaką.

Mineralai

Geležis: geležis atlieka svarbų vaidmenį plaukų sveikatai, padėdama pernešti deguonį ir maistines medžiagas į plaukų folikulus. Geležies trūkumas yra dažna plaukų slinkimo priežastis, ypač moterims.

Cinkas: šis mineralas palaiko plaukų augimo ciklą ir reguliuoja įvairių fermentų ir hormonų, dalyvaujančių plaukų sveikatai, aktyvumą. Cinko trūkumas gali sukelti plaukų slinkimą ir sausą, pleiskanojančią galvos odą.

Baltymai

Baltymai yra būtini plaukų sveikatai, nes jie suteikia statybinių blokų plaukų augimui. Keratinas, pagrindinis plaukų baltymas, susideda iš amino rūgščių, gaunamų iš maistinių baltymų šaltinių. Įtraukite į savo mitybą įvairių liesos mėsos, žuvies, kiaušinių, pieno produktų, ankštinių augalų ir riešutų, kad užtikrintumėte pakankamą baltymų suvartojimą.

Sveikieji riebalai

Omega-3 ir omega-6 riebalų rūgštys yra būtinos norint išlaikyti sveiką galvos odą ir skatinti plaukų augimą. Riebiose žuvyse, tokiose kaip lašiša, riešutuose ir sėklose gausu šių sveikųjų riebalų, kurie padeda išlaikyti plaukus drėkintus ir blizgančius.

Natūralūs plaukų mitybos metodai

Be subalansuotos mitybos, natūralių papildų ir plaukų priežiūros praktikos įtraukimas gali dar labiau pagerinti plaukų mitybą ir skatinti sveiką plaukų augimą:

Supermaistas plaukų augimui

Kiaušiniai: kiaušiniai, kuriuose gausu baltymų ir biotino, yra plaukų sveikatos variklis. Jie suteikia statybinių blokų stipriems plaukams ir palaiko keratino gamybą.

Riebi žuvis: lašiša, sardinės ir skumbrė yra puikūs omega-3 riebalų rūgščių ir vitamino D šaltiniai, skatinantys sveiką galvos odą ir blizgančius plaukus.

Riešutai ir sėklos: graikiniuose riešutuose, migdoluose ir linų sėmenyse gausu sveikųjų riebalų, vitaminų ir mineralų, kurie maitina plaukus ir palaiko bendrą plaukų sveikatą.

Žalieji lapiniai daržovės: špinatuose, lapinėse kopūstuose ir mangolduose gausu geležies, vitaminų A ir C bei antioksidantų, kurie skatina plaukų augimą ir apsaugo galvos odą.

Uogos: mėlynėse, braškėse ir goji uogose gausu vitaminų ir antioksidantų, kurie kovoja su laisvųjų radikalų daroma žala ir palaiko galvos odos sveikatą.

Plaukų augimo papildai

Biotino papildai: kasdien vartojant biotino papildą, galima padėti paskatinti plaukų augimą, ypač jei jums trūksta šios gyvybiškai svarbios maistinės medžiagos. Ieškokite natūralių papildų, gautų iš ekologiškų šaltinių.

Multivitaminai: aukštos kokybės multivitaminai užtikrina, kad jūsų kūnas gautų platų būtinų maistinių medžiagų spektrą, aprėpiantį visus sveiko plaukų augimo pagrindus.

Kolageno peptidai: kolagenas yra struktūrinis baltymas, suteikiantis plaukams stiprumo ir elastingumo. Kolageno peptidų papildai gali pagerinti plaukų sveikatą ir sumažinti lūžinėjimą.

Natūrali plaukų priežiūros rutina

Šampūnas ir kondicionierius: rinkitės natūralius, be sulfatų šampūnus ir kondicionierius, kurie švelniai valo ir maitina jūsų plaukus. Ieškokite ingredientų, tokių kaip alavijas, kokosų aliejus ir eteriniai aliejai.

Plaukų kaukės: kartą per savaitę palepinkite savo plaukus giliai kondicionuojančia procedūra su natūralia plaukų kauke. Avokadas, medus ir alyvuogių aliejus yra puikūs natūralūs drėkikliai, kurie atgaivina sausus, pažeistus plaukus.

Plaukų aliejai: įtraukite į savo rutiną natūralius plaukų aliejus, tokius kaip argano aliejus, simondsijų aliejus arba migdolų aliejus. Šie aliejai intensyviai drėkina, sulaiko drėgmę ir apsaugo plaukus nuo karščio žalos.

Galvos odos procedūros: sveika galvos oda yra sveikų plaukų pagrindas. Reguliariai nušveiskite galvos odą švelniu šveitikliu, kad pašalintumėte susikaupusias nešvarumus ir paskatintumėte kraujotaką. Taip pat galite išbandyti natūralias galvos odos procedūras, tokias kaip alavijo gelis arba arbatmedžio aliejus, kad nuramintumėte dirginimą ir skatintumėte galvos odos sveikatą.

Išvada

Plaukų priežiūra natūraliomis priemonėmis yra holistinis požiūris, kuris pripažįsta vidinį ryšį tarp plaukų sveikatos ir bendros gerovės. Teikdami pirmenybę plaukų mitybai ir rinkdamiesi natūralius produktus, galime pasiekti sveikus, gyvybingus plaukus, kurie atspindi mūsų įsipareigojimą savęs priežiūrai. Atminkite, kad kelionė į sveiką plaukų augimą yra unikali kiekvienam, ir svarbu būti kantriems ir nuosekliems savo natūralios plaukų priežiūros rutinoje. Įtraukdami šiame straipsnyje aprašytas įžvalgas ir praktiką, esate gerame kelyje atskleisti visą savo plaukų potencialą ir patirti natūralios plaukų mitybos grožį.

Dažniausiai užduodami klausimai

Ar yra kokių nors natūralių priemonių plaukų augimui skatinti?

Taip, natūralių priemonių įtraukimas į plaukų priežiūros rutiną gali efektyviai skatinti plaukų augimą. Išbandykite žolelių užpilus arba arbatas kaip paskutinį skalavimą po plovimo šampūnu. Žinomos žolelės, tokios kaip rozmarinas, dilgėlė ir levandos, stimuliuoja galvos odą ir stiprina plaukų augimą. Taip pat galite įtrinti galvos odą ir plaukus natūraliais aliejais, tokiais kaip kokosų aliejus, ricinos aliejus arba migdolų aliejus, ir palikti juos per naktį kaip maitinamąją procedūrą.

Kaip stresas veikia plaukų slinkimą ir ar yra natūralių būdų, kaip jį valdyti?

Stresas yra dažnas plaukų slinkimo veiksnys, nes jis gali sutrikdyti plaukų augimo ciklą ir sukelti plaukų folikulų perėjimą į telogeno fazę per anksti. Streso valdymas natūraliomis priemonėmis, tokiomis kaip meditacija ar giluminio kvėpavimo pratimai, gali padėti sumažinti su stresu susijusį plaukų slinkimą. Adaptogeninių žolelių, tokių kaip ašvaganda ir rodiolė, įtraukimas į savo rutiną taip pat gali padėti jūsų kūnui susidoroti su stresu ir skatinti bendrą pusiausvyrą.

Ar yra specifinių plaukų priežiūros procedūrų, skirtų skirtingiems plaukų tipams?

Žinoma! Skirtingiems plaukų tipams reikalingas individualus požiūris, atitinkantis jų unikalius poreikius. Ploniems plaukams rinkitės lengvus produktus, kurie neapsunkins plaukų, ir naudokite šampūnus bei kondicionierius, suteikiančius apimtį, kad plaukai būtų purūs ir elastingi. Storiems plaukams svarbiausia yra drėkinimas. Rinkitės drėkinamuosius šampūnus ir giliai kondicionuojančias procedūras, kad sutramdytumėte garbanas ir pagerintumėte valdomumą. Jei jūsų plaukai sausi, venkite agresyvių sulfatų ir įtraukite drėkinamąsias plaukų kaukes į savo rutiną. Riebiems plaukams tinka valomieji šampūnai, kurie pašalina riebalų perteklių, o lengvas nenuplaunamas kondicionierius gali padėti subalansuoti drėgmę.

Kokios yra kai kurios natūralios alternatyvos įprastoms plaukų procedūroms, tokioms kaip keratinas ar plaukų botoksas?

Natūralios alternatyvos keratinui yra plaukų kaukės, kuriose gausu baltymų, pagamintos iš tokių ingredientų kaip kiaušiniai, graikiškas jogurtas ir medus. Šios kaukės padeda stiprinti ir išlyginti plauko kutikulę, suteikdamos panašią naudą kaip ir keratino procedūra, nenaudojant agresyvių cheminių medžiagų. Natūrali plaukų botokso alternatyva yra plaukus glotninanti procedūra, naudojant natūralius ingredientus, tokius kaip kokosų pienas, bananas ir avokadas. Šis maistinių medžiagų ir natūralių aliejų derinys padeda giliai maitinti ir minkštinti plaukus, todėl jie tampa glotnesni ir lengviau valdomi.

Kas kenkia plaukams: pagrindiniai sveikų plaukų priešai ir kaip su jais kovoti
Kodėl slenka plaukai? Pagrindinės priežastys ir sprendimai

Komentarai (4)

 1. Avatar
  Rita

  Labai slenka plaukai.manau turiu daug problemu stresa.prastai miegu .geriu daug vaistu.skydliaukes nera.esu 2grupes invalide.stuburas . kraujagyslių .artroze.spaudimas.geriu biotina.vartoju serumus.specialu šampuna.apstoja ir vėl.jau gal metai taip.

  • Avatar
   Antanas

   Iš tiesų, gali būti daug priežasčių, kodėl slenka plaukai, ir dažnai tai susiję su keliais faktoriais vienu metu.

   Galimos Jūsų plaukų slinkimo priežastys:

   Stresas: kaip pati minėjote, stresas yra viena iš pagrindinių plaukų slinkimo priežasčių. Jis gali sutrikdyti plaukų augimo ciklą ir sukelti jų slinkimą.

   Miegas: prasta miego kokybė taip pat gali turėti įtakos plaukų sveikatai. Miego metu organizmas atsistato, todėl miego trūkumas gali paveikti plaukų augimą.

   Vaistai: kai kurie vaistai gali turėti šalutinį poveikį plaukų slinkimui. Būtinai pasitarkite su savo gydytoju, ar vartojami vaistai negali būti to priežastimi.

   Lėtinės ligos: lėtinės ligos ir jų gydymas taip pat gali įtakoti plaukų būklę.

   Ką galite daryti?

   Streso valdymas: ieškokite būdų sumažinti stresą, pvz., joga, meditacija, pasivaikščiojimai gamtoje ar kita relaksacinė veikla.

   Miego higiena: stenkitės pagerinti savo miego kokybę – laikykitės reguliaraus miego grafiko, venkite kofeino prieš miegą, susikurkite ramią miego aplinką.

   Sveika mityba: subalansuota mityba, turtinga vitaminais ir mineralais, yra svarbi plaukų sveikatai.

   Konsultacija su gydytoju: pasitarkite su savo gydytoju dėl plaukų slinkimo priežasčių. Jis gali įvertinti Jūsų bendrą sveikatą ir paskirti tyrimus, kurie padėtų nustatyti tikslią priežastį. Gydytojas taip pat gali patarti dėl tinkamo gydymo ar papildomų priemonių, pavyzdžiui, maisto papildų vartojimo.

 2. Avatar
  Lija

  Turiu labai plonus plaukus.Išbandžius begalę tiek išoriškai,tiek papildais visokių dalykų,būna atauginėja daug plaukučių,bet truputį paaugus tiesiog nūlužinėja.Tyrimai visi padaryti,nieko netrūksta su sydliauke problemų nėra.O retėjimas,su metais akivaizdus.Priemonės naudojamos daugumoj organic.

  • Avatar
   Antanas

   Ilgalaikė ploną plaukų problema gali būti iš tiesų sudėtinga ir dažnai reikalauja nuoseklaus, kompleksinio požiūrio. Štai keletas patarimų, kurie galėtų padėti:

   Svarbu prižiūrėti plaukus ne tik iš išorės, bet ir jų vidaus. Vien tik išorinės priemonės gali padėti laikinai, bet nesprendžia giluminių priežasčių. Papildai su vitaminais (B grupė, C, D, geležis, cinkas) ir maistingos medžiagos tiesiogiai veikia plaukų sveikatą iš vidaus.
   Minimizuokite plaukų mechaninį pažeidimą. Vengti dažnų cheminio sušukavimo, džiovinimo, tiesinimo ir kt. Plaukams labai svarbi švelni priežiūra.
   Kontroliuokite stresą. Stresas didina plaukų slinkimą, o ilgalaikis – gali lemti nuolatinį retėjimą. Įtraukite atpalaiduojančias veiklas, mankštą, meditaciją.
   Įvertinkite hormoninį disbalansą. Moterims pokyčiai dėl hormonų dažnai lemia retėjimą. Gali prireikti endokrinologo konsultacijos.
   Išbandykite plaukų aliejines kaukes-serumus. Tai saugi, bet veiksminga procedūra, stimuliuojanti folikulų augimą ir sustiprinanti plaukų šaknis.
   Būkite kantrūs. Normalus plaukų augimo ciklas trunka 2-3 mėnesius, todėl pastebimi pokyčiai užtrunka. Svarbiausia išlaikyti nuoseklumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mano krepšelis
Neseniai peržiūrėti
Kategorijos