Kodėl slenka plaukai? Pagrindinės priežastys ir sprendimai

Kodėl slenka plaukai? Pagrindinės priežastys ir sprendimai

Numatoma skaitymo trukmė: 8 minutes

Pagrindinės mintys:

 • Plaukų slinkimas yra natūralus procesas, tačiau pernelyg didelis slinkimas gali rodyti gilesnes problemas.
 • Stresas, maistinių medžiagų trūkumas, hormonų disbalansas ir galvos odos ligos yra dažnos priežastys kodėl slenka plaukai.
 • Suprasti skirtingus plaukų slinkimo tipus, tokius kaip telogeno efliuvija ir androgeninė alopecija, yra labai svarbu norint efektyviai valdyti problemą.
 • Natūralūs metodai, įskaitant mitybos pokyčius ir švelnią plaukų priežiūros rutiną, gali padėti sumažinti plaukų slinkimą ir skatinti jų augimą.
 • Profesionalų patarimai ir gyvenimo būdo pokyčiai gali padėti spręsti plaukų slinkimo problemas ir pagerinti bendrą plaukų sveikatą.

Visi esame patyrę tą panikos akimirką, kai pastebime saują plaukų šukose ar užkimštą dušo nutekėjimo angą. Plaukų slinkimas yra normali plaukų augimo ciklo dalis, tačiau kai jis tampa pernelyg didelis, tai gali kelti nerimą. Šiame straipsnyje pasinersime į pagrindines plaukų slinkimo priežastis, aptarsime skirtingus plaukų slinkimo tipus ir pateiksime praktinių patarimų, kaip spręsti šią dažną problemą. Iki straipsnio pabaigos turėsite išsamų supratimą apie plaukų slinkimą ir priemones, padėsiančias keliauti sveikesnių ir tankesnių plaukų link.

Veiksmingos priemonės nuo plaukų slinkimo

Ypač padeda esant telogeno ar anageno efliuvijai

Plaukų slinkimas: normalus procesas, kuris gali tapti problema

Kasdien įprasta netekti nuo 50 iki 100 plaukų, tai laikoma normalia plaukų augimo ciklo dalis. Tačiau kai plaukai slenka nepaliaujamai ir viršija šią ribą ir tęsiasi ilgesnį laiką, tai tampa rimta problema. Panagrinėkime pagrindines pernelyg didelio plaukų slinkimo priežastis:

 • Stresas: fizinis ar emocinis stresas gali sutrikdyti plaukų augimo ciklą, dėl ko plaukai per anksti pereina į telogeno (ramybės) fazę. Tai lemia padidėjusį plaukų slinkimą, kuris paprastai pastebimas maždaug po trijų mėnesių po stresinio įvykio.
 • Maistinių medžiagų trūkumas: nepakankamas būtinų maistinių medžiagų suvartojimas gali sukelti plaukų slinkimą. Geležies, vitamino D ir biotino trūkumas dažnai siejamas su plaukų slinkimu.
 • Hormonų disbalansas: skydliaukės problemos ir policistinių kiaušidžių sindromas (PCOS) gali turėti įtakos hormonų lygiui, paveikti plaukų augimo ciklą ir sukelti plaukų slinkimą.
 • Galvos odos ligos: pleiskanos, psoriazė ir folikulitas (plaukų folikulų uždegimas) gali prisidėti prie plaukų slinkimo ir trukdyti sveikam plaukų augimui.
 • Medicininės būklės: kai kurios medicininės būklės, tokios kaip vilkligė ar anemija, gali sukelti plaukų slinkimą. Autoimuniniai sutrikimai, tokie kaip židininė alopecija, taip pat gali sukelti plaukų slinkimą lopais.
 • Plaukų formavimo įpročiai: įtemptos šukuosenos, cheminis plaukų apdorojimas ir pernelyg didelis karščio naudojimas gali pažeisti plaukus ir galvos odą, dėl ko plaukai lūžinėja ir slenka.

Plaukų slinkimo tipai

Svarbu suprasti skirtingus plaukų slinkimo tipus, kurie gali būti susiję su slinkimu:

 • Telogeno efliuvija: streso sukelto plaukų slinkimo, pavyzdžiui, po gimdymo (pogimdyminis plaukų slinkimas) arba trauminio įvykio, atvejis patenka į šią kategoriją. Paprastai tai yra laikina ir išnyksta, kai pagrindinis streso faktorius pašalinamas.
 • Anageno efliuvija: šio tipo plaukų slinkimas yra staigus ir dažnai sukeliamas chemoterapijos ar tam tikrų vaistų. Jis veikia plaukus anageno (augimo) fazėje, dėl ko jie smarkiai slenka.
 • Androgeninė alopecija: taip pat žinoma kaip vyriško tipo plikimas arba moteriško tipo plaukų slinkimas, tai yra genetinė būklė, sukelianti laipsnišką plaukų retėjimą, paprastai pagal tam tikrą modelį.

Plaukų slinkimo sprendimas: praktiniai patarimai, kaip valdyti ir užkirsti kelią

Dabar, kai aptarėme pagrindines priežastis ir su slinkimu susijusius plaukų slinkimo tipus, pasigilinkime į praktinius patarimus, kaip spręsti šią problemą:

Pasikonsultuokite su sveikatos priežiūros specialistu

Pernelyg didelis plaukų slinkimas gali būti pagrindinės medicininės būklės simptomas. Gydytojo konsultacija yra labai svarbi, norint atmesti bet kokias rimtas problemas ir nustatyti pagrindinę priežastį. Dermatologas arba trichologas gali suteikti individualių patarimų ir rekomenduoti tinkamą gydymą.

Maitinkite savo kūną maistinėmis medžiagomis turtingu maistu

Subalansuota mityba atlieka svarbų vaidmenį palaikant plaukų sveikatą. Įtraukite įvairių maistinių medžiagų turinčių maisto produktų, kad užtikrintumėte, jog jūsų kūnas gauna energijos, reikalingos sveikam plaukų augimui:

 • Geležies turtingi maisto produktai: įtraukite liesą mėsą, lapinius žalumynus, pupeles ir geležimi praturtintus javus, kad padidintumėte geležies kiekį ir išvengtumėte trūkumo.
 • Vitamino D šaltiniai: riebi žuvis, pvz., lašiša, kiaušinių tryniai ir praturtinti pieno produktai yra vitamino D šaltiniai, kurie yra būtini plaukų sveikatai.
 • Biotino turtingi maisto produktai: riešutai, sėklos ir ankštiniai augalai yra puikūs biotino, vitamino, žinomo dėl savo vaidmens skatinant plaukų augimą, šaltiniai.

Pasirinkite švelnią plaukų priežiūros rutiną

Jūsų naudojami produktai ir tai, kaip elgiatės su plaukais, gali labai paveikti slinkimą. Štai keletas patarimų, kaip švelniau prižiūrėti plaukus:

 • Rinkitės natūralius, be sulfatų produktus: rinkitės šampūnus ir kondicionierius, kuriuose nėra aršių cheminių medžiagų ir sintetinių ingredientų. Natūralios alternatyvos yra švelnesnės ir mažiau linkusios pašalinti būtiną drėgmę, taip sumažinant lūžinėjimą ir slinkimą.
 • Būkite atidūs karščiui: pernelyg didelis karštį skleidžiančių formavimo priemonių naudojimas gali pažeisti plaukus ir padaryti juos labiau linkusius lūžinėti. Apribokite jų naudojimą ir prieš tai visada naudokite apsauginį nuo karščio purškiklį.
 • Venkite įtemptų šukuosenų: stiliai, kurie traukia šaknis, pvz., įtemptos uodegos ar pynės, gali sukelti traukos alopeciją – plaukų slinkimo tipą, atsirandantį dėl ilgalaikės įtampos folikuluose.
 • Reguliarus galvos odos masažas: įtraukite galvos odos masažą į savo rutiną, kad paskatintumėte kraujotaką folikuluose, skatindami plaukų augimą ir didindami atsipalaidavimą.

Valdykite stresą ir pirmenybę teikite savęs priežiūrai

Kaip jau aptarėme, stresas yra vienas iš pagrindinių plaukų slinkimo veiksnių. Sveikų būdų, kaip valdyti stresą, paieška yra labai svarbi jūsų bendrai savijautai ir plaukų sveikatai:

 • Atsipalaidavimo technikos: išbandykite sąmoningumo meditaciją, gilaus kvėpavimo pratimus ar jogą, kad nuramintumėte protą ir sumažintumėte įtampą.
 • Fizinis aktyvumas: reguliari mankšta išskiria endorfinus, gerina nuotaiką ir padeda valdyti streso lygį. Net lengvas pasivaikščiojimas ar lengvas tempimas gali padaryti skirtumą.
 • Prioritetas miegui: pakankamas, ramus miegas yra būtinas streso valdymui ir plaukų sveikatos palaikymui. Stenkitės miegoti 7–9 valandas nepertraukiamo miego kiekvieną naktį.

Išvada

Supratimas, kodėl slenka plaukai, yra pirmas žingsnis efektyvaus valdymo ir prevencijos link. Atpažindami pagrindines priežastis ir įgyvendindami praktinius patarimus, galite kontroliuoti pernelyg didelį plaukų slinkimą ir pradėti kelionę sveikesnių, atsparesnių plaukų link. Holistinis požiūris, apimantis mitybos palaikymą, streso valdymą ir švelnią plaukų priežiūros rutiną, yra raktas į viso jūsų plaukų potencialo atskleidimą. Atminkite, kad plaukų slinkimas dažnai yra žinia iš jūsų kūno, rodanti, kad reikia dėmesio ir savęs priežiūros. Įsiklausydami į savo plaukus ir pasirinkdami natūralius sprendimus, galite pasiekti gyvybingų, tankių plaukų, kurių nusipelnėte.

Dažniausiai užduodami klausimai apie plaukų slinkimą

Kiek plaukų slinkimo laikoma normaliu?

Vidutiniškai per dieną netekti nuo 50 iki 100 plaukų yra laikoma normalia riba. Tačiau tai gali skirtis priklausomai nuo tokių veiksnių kaip plaukų ilgis, plaukų storis ir individualus plaukų augimo ciklas. Jei pastebite, kad plaukai slenka žymiai daugiau arba atsiranda retėjimo lopai, patartina pasikonsultuoti su sveikatos priežiūros specialistu.

Kokios yra natūralios priemonės plaukų slinkimui sumažinti?

Natūralių priemonių naudojimas yra puikus būdas palaikyti plaukų sveikatą ir sumažinti slinkimą. Pabandykite įtraukti aliejines kaukes, žolelių antpilus ar arbatas į savo plaukų priežiūros rutiną. Žinomos žolelės, tokios kaip rozmarinas, dilgėlė ir levanda, stimuliuoja galvos odą ir skatina plaukų augimą. Taip pat galite įtrinti galvos odą ir plaukus natūraliais aliejais, tokiais kaip kokosų, ricinos ar migdolų aliejus, ir palikti juos per naktį kaip maitinamąją priemonę. Šie aliejai suteikia drėgmės ir padeda stiprinti plaukus, sumažina lūžinėjimą ir slinkimą.

Ar tam tikri vaistai gali sukelti plaukų slinkimą?

Taip, tam tikri vaistai gali prisidėti prie plaukų slinkimo. Vaistai, vartojami tokioms ligoms kaip depresija, širdies problemos, artritas ir aukštas kraujospūdis, gali sukelti plaukų slinkimą kaip šalutinį poveikį. Jei įtariate, kad vaistas sukelia pernelyg didelį plaukų slinkimą, nenutraukite jo vartojimo staiga. Visada pasikonsultuokite su savo gydytoju, nes jis gali patarti dėl alternatyvių variantų arba pateikti nurodymų, kaip valdyti šalutinį poveikį.

Kaip galiu pasakyti, ar mano plaukų slinkimą sukelia telogeno efliuvija, ar kitas plaukų slinkimo tipas?

Telogeno efliuvijai būdingas difuzinis plaukų slinkimas, tai reiškia, kad jis vyksta tolygiai visoje galvos odoje. Paprastai jis atsiranda praėjus keliems mėnesiams po stresinio įvykio ar fiziologinio pokyčio, pvz., gimdymo ar sunkios ligos. Slinkimas paprastai būna laikinas ir savaime išnyksta, kai pašalinama pagrindinė priežastis. Jei patiriate lopais slenkantį plaukų slinkimą arba labiau lokalizuotą slinkimą, tai gali rodyti kitus plaukų slinkimo tipus, tokius kaip židininė alopecija arba androgeninė alopecija. Konsultacija su dermatologu gali padėti tiksliai diagnozuoti ir atmesti kitas galimas priežastis.

Ar yra kokių nors natūralių papildų, kurie gali padėti nuo plaukų slinkimo?

Žinoma! Natūralūs papildai gali suteikti tikslinių maistinių medžiagų, kad palaikytų plaukų sveikatą ir sumažintų slinkimą. Ieškokite papildų, kuriuose yra vitaminų, mineralų ir žolelių ekstraktų mišinio, žinomo dėl plaukų augimo skatinimo. Būtent biotinas, vitamino B kompleksas, vitaminas D, cinkas ir geležis yra svarbiausi plaukų sveikatos elementai. Visada rinkitės aukštos kokybės natūralius papildus, gautus iš viso maisto šaltinių, kai tik įmanoma.

Plaukai ir mityba: ką valgyti, kad plaukai gautų reikalingų maistinių medžiagų?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mano krepšelis
Neseniai peržiūrėti
Kategorijos