Kaip taisyklingai naudoti natūralias priemones plaukams?

Paskutinis straipsnio atnaujinimas: 2023-02-26

Numatoma skaitymo trukmė: 8 minutes


Retai merginai, pirmąkart susidūrusiai su ekologiškomis ir natūraliomis plaukų priežiūros priemonėmis, nekyla jokių klausimų ir sunkumų! Natūralios priemonės – tai ne tik saugi sudėtis, natūralios spalvos ir švelnūs eterinių aliejų kvapai, bet ir priemonės, kurios reikalauja lyg iš naujo mokytis prižiūrėti savo plaukus. Tačiau savo plaukams padėti galime tik pakeitę savo kasdienių vonios ritualų rutiną!

Kaip teisingai naudoti natūralius plaukų produktus

Pastaraisiais metais natūralūs plaukų produktai tampa vis populiaresni ir tam yra rimta priežastis. Skirtingai nei tradicinės plaukų priemonės, natūraliose plaukų priemonėse nėra kenksmingų cheminių medžiagų ir sintetinių ingredientų, kurie laikui bėgant gali pakenkti jūsų plaukams ar galvos odai. Vietoj to jie gaminami iš natūralių augalinių ingredientų, kurie maitina ir stiprina plaukus.

Nors natūralių plaukų produktų naudojimas yra puikus būdas pasiekti sveikus ir gražius plaukus, svarbu juos naudoti teisingai, kad gautumėte visą jų naudą. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius žingsnius, kuriuos reikia atlikti norint teisingai naudoti natūralius plaukų produktus, pradedant savo plaukų tipo supratimu, baigiant tinkamų produktų pasirinkimu ir tinkamu jų naudojimu.

Supraskime mūsų plaukus

Pirmas žingsnis norint teisingai naudoti natūralius plaukų produktus – suprasti savo plaukų tipą ir tekstūrą. Tai padės jums nustatyti konkrečias plaukų problemas ir pasirinkti tinkamus produktus joms spręsti.

Yra keli skirtingi plaukų tipai, įskaitant tiesius, banguotus ir garbanotus. Kiekvienam plaukų tipui būdingos unikalios savybės ir jam reikia skirtingos priežiūros. Pavyzdžiui, garbanoti plaukai yra sausesni nei tiesūs ir banguoti, todėl jiems reikia daugiau maitinimo ir drėkinimo.

Be plaukų tipo, svarbu atsižvelgti ne tik į savo plaukų tipą, bet ir į jų tekstūrą. Plaukų tekstūra reiškia kiekvienos atskiros plaukų sruogos storį ir skersmenį. Pavyzdžiui, ploni plaukai yra mažesnio skersmens nei šiurkštūs plaukai. Suprasdami savo plaukų tekstūrą, galite pasirinkti tinkamus produktus, kurie suteiks apimties, sumažins garbanojimąsi ir kt.

Tinkamų natūralių plaukų produktų pasirinkimas

Supratus savo plaukų tipą ir tekstūrą, metas pasirinkti tinkamus natūralius plaukų produktus. Renkantis natūralius plaukų produktus svarbu atidžiai perskaityti etiketes ir sudedamąsias dalis, kad įsitikintumėte, jog juose nėra kenksmingų cheminių medžiagų ir sintetinių ingredientų.

Ieškokite natūralių plaukų produktų, kurių sudėtyje yra maitinamųjų ingredientų, tokių kaip sviestmedžio sviestas, brokolių aliejus ir alavijų sultys. Šie ingredientai suteikia plaukams drėgmės ir drėkina juos, todėl jie atrodo sveiki ir blizgantys.

Jei jūsų plaukai garbanoti, apsvarstykite galimybę naudoti natūralias plaukų priemones, specialiai sukurtas jūsų plaukų tipui. Šie produktai yra sukurti taip, kad suteiktų papildomos maitinimo ir drėkinimo, o tai gali padėti sumažinti garbanojimąsi ir paryškinti garbanas.

Kaip taisyklingai plauti galvą natūraliu, ekologišku ŠAMPŪNU BE SULFATŲ?

Sulfatas – labai dažnai pasitaikanti, pigi šampūno sudėtinė dalis, kurios paskirtis – gerai išplauti plaukus, galvos odą ir gausiai suputoti. Ši medžiaga, dažniausiai išgaunama iš laurilo alkoholio, puikiai atlieka savo funkciją ir sukelia švarių plaukų ir giliai išvalytos galvos pojūtį, tačiau, kaip bebūtų gaila, ilgainiui negrįžtamai išsausina plaukus ir galvos odą. Dėl šių aršių ploviklių dažniausiai vėliau tenka kovoti su išsausėjusiais bei lūžinėjančiais plaukais, bei pleiskanota galvos oda. Todėl vis daugiau žmonių ima domėtis produktų sudėtimis ir pažinti savo naudojamas priemones iš blogosios pusės…
Įsigijus natūralius, ekologiškus šampūnus, tarsi priešingybę tradiciniams šampūnams, tikimasi išgauti nuostabų rezultatą iškart. Tačiau svarbu žinoti, kad jį naudoti reikia tiesiog kitaip:

  • Per pirmą galvos plovimą naudoti nedidelį šampūno kiekį ant labai drėgnų plaukų ir švelniai trinkti. Pirmąkart šampūnas gali ir nesuputoti. Tiesiog verta žinoti, kad nešvarumus jis tikrai pašalins ir atliks savo paskirtį.
  • Plauti plaukus reikėtų du kartus! Ant labai drėgnų plaukų (arba į šampūną įmaišius šiek tiek vandens) tepti nedidelį kiekį šampūno, masažuoti galvos odą bei sutepti per visą plaukų ilgį. Naudojant švelnius šampūnus, neužtenka plauti tik galvos odos, tikintis, kad putų užteks visam plaukų ilgiui Šįkart šampūnas turi puikiai suputoti!
  • Jei naudojote plaukų aliejines kaukes prieš plovimą, drąsiai plaukite juos net 3-4 kartus! Kaskart naudokite vis mažesnį šampūno kiekį.
  • Prieš plovimą būtinai iššukuokite plaukus, kad jie būtų kuo mažiau pažeisti plovimo metu.
  • Verta žinoti, kad ekologiškas šampūnas nepaliks šilkinių plaukų pojūčio. Sušvelninti ir pamaitinti plauką yra kondicionieriaus užduotis, jį reikėtų panaudoti kiekvieno plovimo metu!

Kaip taisyklingai naudoti natūralų plaukų KONDICIONIERIŲ BE SILIKONŲ?

Silikonas – dažnai naudojama kosmetikoje – veido kremuose, kondicionieriuose, plaukų galiukų serumuose, medžiaga, išgauta perdirbant naftos produktus. Vien sužinojus medžiagos kilmę, pasidaro aišku, kad nieko gero mūsų plaukams ir odai atnešti negali. Silikonai apgaubia plauką ir galvos odą deguoniui nelaidžia plėvele, kuri sutrikdo maistinių medžiagų ir deguonies pasisavinimą. Galvos oda ir plaukai dėl medžiagų trūkumo ima sausėti. Silikonai turi savybę kauptis ant plaukų – neatlaikę sankaupų plaukai lūžinėja, skilinėja galiukai.
Siekiant, kad plaukai būtų ne apvelti silikonais, o pamaitinti, ir žvilgėtų ne dėl silikonų poveikio, o dėl to, kad yra sveiki, svarbu atsisakyti kondicionieriaus, kurio sudėtyje yra šio naftos produkto. Natūralus plaukų kondicionierius niekada nebus pripildytas silikonais, juos pakeis gamtos dovanoti natūralūs aliejai – kokosų, saulėgrąžų, jojobos, migdolų, arganų…
Tačiau apie tokį kondicionierių verta žinoti keletą taisyklių:

  • Kondicionieriaus nereikia tepti ant galvos odos ir plaukų šaknų! Plaukai šiose dalyse paprastai būna tikrai sveiki ir todėl gali nepriimti aliejais turtingos sudėties. Ko pasekoje, plaukų šaknys po plovimo gali likti riebios, o plaukai – praradę apimtį. Verčiau plaukus tepti nuo ausų lygmens.
  • Natūralaus kondicionieriaus nereikėtų naudoti daug. Riebios, aliejingos sudėties priemonė puikiai pasiskirto per visus plaukus, juos sušvelnina ir pamaitina, užveria plauko žvynelius.
  • Plaukų kondicionierių galima laikyti net 20 minučių ir plaukai tikrai neapsunks. Bet kasdienai užtenka ir 1-2 minučių.

Kokių blogiukų ieškoti savo plaukų priežiūros priemonėse?

Silikonai plaukų priežiūros priemonėse žymimi su galūnėmis: „-cone“; „-conol“; „- zane“; „-siloxane“.
Sulfatai žymimi žodeliu SULFATE, o aršiausi sulfatai yra SODIUM LAURETH SULFATE bei SODIUM LAURYL SULFATE, jų verta vengti.
Tiesa, tokius šampūnus verta pasilikti giliam galvos ir plaukų plovimui, tačiau juose neturėtų būti silikonų!

Mūsų asortimente rasite maloniai kvepiančio ekologiško šampūno su eteriniais aliejais bei natūralaus kondicionieriaus be silikonų!
Lai ir Jūsų plaukai pražysta kaip gėlės pavasarį!

Išvada

Natūralių plaukų produktų naudojimas yra puikus būdas pasiekti sveikų ir gražių plaukų, nesukeliant plaukams kenksmingų cheminių medžiagų ir sintetinių ingredientų poveikio. Suprasdami savo plaukų tipą ir tekstūrą, pasirinkdami tinkamus natūralius plaukų produktus, tinkamai juos naudodami ir prižiūrėdami, galite pasiekti geriausius savo plaukus.

Atminkite, kad naudojant natūralius plaukų produktus svarbu būti kantriems. Skirtingai nuo tradicinių plaukų produktų, kurie gali duoti greitų, laikinų rezultatų, natūralūs plaukų produktai veikia palaipsniui, laikui bėgant, kad pagerintų bendrą jūsų plaukų būklę. Nuosekliai naudodami ir taikydami tinkamus metodus, natūralių plaukų produktų naudą pradėsite pastebėti akimirksniu.

Apibendrinant galima pasakyti, kad natūralių plaukų produktų naudojimas gali pakeisti jūsų plaukų būklę. Laikydamiesi šiame straipsnyje aprašytų veiksmų, galite užtikrinti, kad natūralius plaukų produktus naudosite teisingai ir maksimaliai išnaudosite jų teikiamą naudą. Įdėję šiek tiek kantrybės ir pastangų, galite pasiekti sveikų ir gražių plaukų, kuriais noriai puošiatės.

Dažniausiai užduodami klausimai (DUK) apie natūralių priemonių plaukams naudojimą

Ar natūralūs plaukų produktai yra saugūs visų tipų plaukams?

Paprastai natūralios plaukų priemonės yra saugios visų tipų plaukams, tačiau vis tiek svarbu rinktis specialiai jūsų plaukų tipui ir tekstūrai skirtus produktus.

Kaip dažnai turėčiau naudoti natūralius plaukų produktus?

Tai priklauso nuo produkto ir jūsų plaukų tipo. Kai kuriuos produktus, pavyzdžiui, šampūną nuo pleiskanų, galima naudoti kartą du kartus per savaitę, o kitus, pavyzdžiui, nenuplaunamus kondicionierius, galima naudoti kasdien. Būtinai perskaitykite gaminio etiketę ir laikykitės nurodymų.

Ar galiu maišyti skirtingų tipų natūralius plaukų produktus?

Nerekomenduojama maišyti skirtingų tipų natūralių plaukų produktų, nes dėl to jie gali prarasti savo veiksmingumą ir pakenkti plaukams. Geriausia rinktis vieną produktų liniją.

Kiek natūralaus plaukų produkto turėčiau naudoti?

Produkto kiekis, kurį turėtumėte naudoti, priklauso nuo jūsų plaukų tipo ir naudojamo produkto. Paprastai pradėkite nuo nedidelio kiekio ir pagal poreikį pridėkite daugiau. Nenorite naudoti per daug produkto, nes tai gali apsunkinti plaukus.

Kiek laiko turėčiau palikti natūralių plaukų produktų plaukuose?

Vėlgi, tai priklauso nuo produkto ir jūsų plaukų tipo. Tačiau natūralias priemones ar tai būtų šampūnas ar kondicionierius rekomenduojame palikti kiek galima ilgesnį laiką. Tuo tarpu intensyvaus poveikio aliejines kaukes – serumus rekomenduojame laikyti iki 30 minučių. Būtinai perskaitykite gaminio etiketę ir laikykitės nurodymų.

Ar natūralūs plaukų produktai gali pakeisti tradicinius plaukų produktus?

Natūralūs plaukų produktai gali būti puiki alternatyva tradiciniams plaukų produktams, tačiau jie gali tikti ne visiems. Svarbu rasti tinkamus natūralius plaukų produktus savo plaukų tipui ir tekstūrai bei tinkamai juos naudoti.

Ar galiu naudoti natūralius plaukų produktus su kitomis plaukų formavimo priemonėmis?

Taip, natūralius plaukų produktus galite naudoti su kitomis plaukų formavimo priemonėmis, tačiau svarbu vengti naudoti per daug produktų vienu metu, nes tai gali apsunkinti plaukus ir sukelti jų riebalavimąsi. Bei nenaudoti produktų, kuriuose yra silikonų ar aršių sulfatų.

Naudoju kaukę plaukų šaknims, o plaukai pradėjo stipriau slinkti… Kodėl?
10 patarimų Kaip ATGAIVINTI PLAUKUS vos per kelis mėnesius?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mano krepšelis
Neseniai peržiūrėti
Kategorijos