0

Retai merginai, pirmąkart susidūrusiai su ekologiškomis ir natūraliomis plaukų priežiūros priemonėmis, nekyla jokių klausimų ir sunkumų! Natūralios priemonės – tai ne tik saugi sudėtis, natūralios spalvos ir švelnūs eterinių aliejų kvapai, bet ir priemonės, kurios reikalauja lyg iš naujo mokytis prižiūrėti savo plaukus. Tačiau savo plaukams padėti galime tik pakeitę savo kasdienių vonios ritualų rutiną!

1. Kaip taisyklingai plauti galvą natūraliu, ekologišku ŠAMPŪNU BE SULFATŲ?

Sulfatas – labai dažnai pasitaikanti, pigi šampūno sudėtinė dalis, kurios paskirtis – gerai išplauti plaukus, galvos odą ir gausiai suputoti. Ši medžiaga, dažniausiai išgaunama iš laurilo alkoholio, puikiai atlieka savo funkciją ir sukelia švarių plaukų ir giliai išvalytos galvos pojūtį, tačiau, kaip bebūtų gaila, ilgainiui negrįžtamai išsausina plaukus ir galvos odą. Dėl šių aršių ploviklių dažniausiai vėliau tenka kovoti su išsausėjusiais bei lūžinėjančiais plaukais, bei pleiskanota galvos oda. Todėl vis daugiau žmonių ima domėtis produktų sudėtimis ir pažinti savo naudojamas priemones iš blogosios pusės…
Įsigijus natūralius, ekologiškus šampūnus, tarsi priešingybę tradiciniams šampūnams, tikimasi išgauti nuostabų rezultatą iškart. Tačiau svarbu žinoti, kad jį naudoti reikia tiesiog kitaip:
– Per pirmą galvos plovimą naudoti nedidelį šampūno kiekį ant labai drėgnų plaukų ir švelniai trinkti. Pirmąkart šampūnas gali ir nesuputoti. Tiesiog verta žinoti, kad nešvarumus jis tikrai pašalins ir atliks savo paskirtį.
-Plauti plaukus reikėtų du kartus! Ant labai drėgnų plaukų (arba į šampūną įmaišius šiek tiek vandens) tepti nedidelį kiekį šampūno, masažuoti galvos odą bei sutepti per visą plaukų ilgį. Naudojant švelnius šampūnus, neužtenka plauti tik galvos odos, tikintis, kad putų užteks visam plaukų ilgiui Šįkart šampūnas turi puikiai suputoti!
-Jei naudojote plaukų aliejines kaukes prieš plovimą, drąsiai plaukite juos net 3-4 kartus! Kaskart naudokite vis mažesnį šampūno kiekį.
-Prieš plovimą būtinai iššukuokite plaukus, kad jie būtų kuo mažiau pažeisti plovimo metu.
-Verta žinoti, kad ekologiškas šampūnas nepaliks šilkinių plaukų pojūčio. Sušvelninti ir pamaitinti plauką yra kondicionieriaus užduotis , jį reikėtų panaudoti kiekvieno plovimo metu!

2. Kaip taisyklingai naudoti natūralų plaukų KONDICIONIERIŲ BE SILIKONŲ?

Silikonas – dažnai naudojama kosmetikoje – veido kremuose,kondicionieriuose, plaukų galiukų serumuose, medžiaga, išgauta perdirbant naftos produktus. Vien sužinojus medžiagos kilmę, pasidaro aišku, kad nieko gero mūsų plaukams ir odai atnešti negali. Silikonai apgaubia plauką ir galvos odą deguoniui nelaidžia plėvele, kuri sutrikdo maistinių medžiagų ir deguonies pasisavinimą. Galvos oda ir plaukai dėl medžiagų trūkumo ima sausėti. Silikonai turi savybę kauptis ant plaukų – neatlaikę sankaupų plaukai lūžinėja, skilinėja galiukai.
Siekiant, kad plaukai būtų ne apvelti silikonais, o pamaitinti, ir žvilgėtų ne dėl silikonų poveikio, o dėl to, kad yra sveiki, svarbu atsisakyti kondicionieriaus, kurio sudėtyje yra šio naftos produkto. Natūralus plaukų kondicionierius niekada nebus pripildytas silikonais, juos pakeis gamtos dovanoti natūralūs aliejai – kokosų, saulėgrąžų, jojobos, migdolų, arganų…
Tačiau apie tokį kondicionierių verta žinoti keletą taisyklių:
-Kondicionieriaus nereikia tepti ant galvos odos ir plaukų šaknų! Plaukai šiose dalyse paprastai būna tikrai sveiki ir todėl gali nepriimti aliejais turtingos sudėties. Ko pasekoje, plaukų šaknys po plovimo gali likti riebios, o plaukai – praradę apimtį. Verčiau plaukus tepti nuo ausų lygmens.
-Natūralaus kondicionieriaus nereikėtų naudoti daug. Riebios, aliejingos sudėties priemonė puikiai pasiskirto per visus plaukus, juos sušvelnina ir pamaitina, užveria plauko žvynelius.
-Plaukų kondicionierių galima laikyti net 20 minučių ir plaukai tikrai neapsunks. Bet kasdienai užtenka ir 1-2 minučių.

Kokių blogiukų ieškoti savo plaukų priežiūros priemonėse?

Silikonai plaukų priežiūros priemonėse žymimi su galūnėmis: „-cone“; „-conol“; „- zane“; „-siloxane“.
Sulfatai žymimi žodeliu SULFATE, o aršiausi sulfatai yra SODIUM LAURETH SULFATE bei SODIUM LAURYL SULFATE, jų verta vengti.
Tiesa, tokius šampūnus verta pasilikti giliam galvos ir plaukų plovimui, tačiau juose neturėtų būti silikonų!

Mūsų asortimente rasite maloniai kvepiančio ekologiško šampūno su eteriniais aliejais bei natūralaus kondicionieriaus be silikonų!
Lai ir Jūsų plaukai pražysta kaip gėlės pavasarį!

Palikti komentarą