0

Tiek žiemos, tiek vasaros metu gali kilti įvairių plaukų priežiūros sunkumų, nepaisant geros plaukų būklės ir aukštos kokybės priemonių naudojimo. Sausas, šaltas oras, staigūs temperatūros pokyčiai gali sukelti problemas, apie kurias anksčiau net nepagalvojote! Taigi dalinamės svarbiausiais patarimais, kaip gana lengvai susigrąžinti plaukų blizgesį ir jų gyvybę išlaikyti visą žiemos laikotarpį!

 1. Dėvėkite YPATINGĄ kepurę!

Nors daugelis moterų ir merginų vardan rytinės gražios šukuosenos kepuraites palieka namuose, taip daryti raginame kuo rečiau! Šilta kepurė ne tik apsaugos nuo peršalimo ligų, bet ir išsaugos drėgmę plaukuose. Deja, bet tiek žiemą, tiek vasarą, oras dažnai esti sausas, tad difuzijos būdu oras greitai „ištraukia“ drėgmę iš plaukų, tad drėkinamosios kaukės ir kondicionieriai greitai gali prarasti visą poveikį plaukui.

Be kita ko, kad plaukučiai būtų maksimaliai apsaugoti ne tik nuo drėgmės netekimo, bet ir nuo lūžinėjimo, rekomenduojame rinktis kepures, kurių viduje yra satino arba šilko audinys. Šie audiniai, kitaip nei vilna, medvilė ar sintetiniai audiniai, padeda apsaugoti plauką nuo traumavimo ir elektrinimosi.

 1. Venkite plauti plaukus karštame vandenyje!

Turbūt visoms žinoma viena tiesa, kad karštas vanduo nėra dovanėlė nei odai (o ypač jautriai ir sausai), nei sveikiausiam plaukui. Tačiau tai ypač tampa aktualu žiemos laikotarpiu, kai norisi kasdien po darbo dienos palįsti po karštu dušu. Karštas vanduo, nors ir sušildo kūną bei sielą, tačiau pernelyg stipriai atveria plauko žvynelį bei ,,užveda“ darbui riebalines galvos odos liaukas. Tačiau jei šios ,,nuodėmės” atsisakyti nepavyksta, pasistenkite bent perskalauti plaukus šaltu vandeniu po kondicionieriaus naudojimo.

 1. Įveskite daugiau maitinamųjų produktų!

Jei ant šampūno, kondicionieriaus ar kaukės lipduko parašyta, kad tai yra maitinamasis produktas, tai nurodo, kad jame turėtų būti santykinai daug aliejų bei emolientinių medžiagų. Būtent šie ingredientai yra tarsi auksinė apsauga žiemos metu nuo dehidratacijos, išsausėjimų bei skilinėjimo. Taigi, jei tik galvos oda nėra riebi, giliau valantį šampūną verta pakeisti kreminiu šampūnu, pavyzdžiui – turintį savyje apsaugančių ingredientų, kaip pavyzdžiui augalinio keratino komplekso ir migdolų aliejaus. Tačiau po plovimo svarbu nepamiršti pamaitinti plaukų ir užverti plaukų žvynelių kondicionieriaus pagalba. Giliam ir greitam plaukų pamaitinimui žiemos laikotarpiu puikiai tinka priemonės su augaliniu sviestu. Dėl savo molekulinės struktūros, priešingai negu aliejus, sviestas greičiau prikimba prie plauko ir ilgiau jame išsilaiko.

 1. Įsigykite difuzorių/drėkintuvą!

Tiek oda, tiek plaukai, tiek kvėpavimo takai padėkos, jei drėgnumas Jūsų namuose svyruos apie 50%! Nors drėgmės matuoklius namuose turime ne visi, tačiau jei Jus jau įkyrėjo nosies šnervių sausumas, o drėkinamuoju kremu veidą bei rankas norisi teptis kas porą valandų, galite būti garantuoti, kad drėgmė tikrai per maža. Net ypatingai drėkinantys produktai su hialurono rūgštimi negali veikti 100% gerai, jei iš odos pastoviai ištraukiama drėgmė dėl aplinkos faktorių…

 1. Reguliariai kirpkite plaukų galiukus!

Ši taisyklė ypač svarbi visoms, kurių plaukai yra linkę skilinėti. Plauko įskilimas yra plauko pažeidimas, kurio, deja, šiandien negali ,,išgydyti“ jokios priemonės. Taigi, geriausia, ką galime padaryti – nukirpti pažeistą plauko dalį, kad skilimas nekiltų aukštyn ir nepažeistų dar didesnės dalies plauko.

 1. Įsigykite aliejaus pagrindo plaukų galiukų priemonę.

Nors kepurė ir apsaugos nuo šalčio plaukus, plaukų galiukai, tikėtina, vis tiek susidurs su žiemos poveikiu. Geriausia apsauga, neleidžianti šalčiui ir sausumui paveikti plauko – lengvos sudėties aliejiniai produktai. Neretai natūralios sudėties aliejukų prisibijoma, kadangi bijoma ,,suriebalavimo“ efekto. Išties, kiekvienoje sudėtyje esti skirtingas lengvų ir kiek sunkesnių aliejų bei emolientų santykis, tad tai, kas tiko draugei ar kaimynei, gali būti, kad visai netiks Jums. Belieka tik bandyti ir surasti sau tinkamą, gerą efektą suteikiantį, tikrą plaukų galiukų draugą.

 1. Palikite namus tik su visiškai sausais plaukais!

Nors su visiškai šlapiais plaukais vargu, ar sugalvotume išeiti į lauką žiemos laikotarpiu, tačiau prieš plaukų galiukus bent kartą nusižengę esame turbūt visi. Tačiau svarbu žinoti, kad tiek šaknis, tiek plaukų galus turime išdžiovinti iki galo ir leisti plaukams atvėsti iki kambario temperatūros, jei nenorime ,,užsidirbti“ papildomo apsilankymo pas kirpėją dėl išsausėjusių ir suskilusių galiukų!

 1. Skirkite kartą per savaitę ,,grožiadieniui“

Bent kartą per savaitę gilaus pridrėkinimo ir primaitinimo nusipelnė net sveikiausias plaukas! Su kokiomis priemonėmis tai atlikti? Pasirinkimas platus!

 1. Aliejavimo procedūros – tai tarsi grožio infuzijos, eliksyro tepimas ant galvos odos ir plaukų, leidžiant plaukams įsisavinti maksimaliai tiek, kiek reikia, augalinio ir eterinio aliejaus. Jei plaukai neblizga, yra linkę skilinėti, sausėja ir pučiasi, o tradicinės kaukės nebeduoda efekto – pats laikas išbandyti šį tą stipresnio.
 2. Bent 30 minučių duše su natūralia plaukų kauke. Dažniausiai kaukė nuo kondicionieriaus skiriasi aktyviųjų komponentų koncentracijomis. Joje daugiau rasite aliejų, drėkiklių, minkštiklių, kai tuo tarpu kondicionieriuje – daugiausiai plaukų žvynelį užveriančių medžiagų. Todėl norint išlaikyti plaukų žvilgesį, svarbu nepamiršti ir šios priemonės.
 3. Aktyviųjų aliejų naudojimas – vieni aliejai, daugiau negu kiti, sugeba pasirūpinti plauko grožiu ir sprendžia skirtingas problemas. Jeigu Jūsų plauką kamuoja išsipūtimas, verta išbandyti ricinos aliejų, jei ramybės neduoda plaukų ir galvos odos sausumas, blizgesio praradimas – jojobos aliejų, jei kaip niekad skilinėja galiukai – makadamijų aliejų.
 1. Nenaudokite plastikinių šukų/šukų su plastikiniais šereliais.

Jei žiemos metu vis keičiate plaukų priežiūros priemones, tačiau neatrandate priežasties, kodėl plaukai elektrinasi, verta pabandyti šukas, pagamintas iš natūralių medžiagų bei aliuminių šerelių. Visa paslaptis, kodėl plastikinių šukų derėtų atsisakyti, slepiasi plastike esančiame statiniame krūvyje, dėl jo plaukai pradeda elektrintis. Galbūt pamenate iš vaikystės kvailiojimą su balionu, patrinant jį į plaukus? Tai labai panašus procesas…

 

Rūpinkimės savo plaukais – juk tai mūsų karūnos…

 

Palikti komentarą