Kodėl verta rinktis šampūnus be sulfatų ir parabenų?

Kodėl verta rinktis natūralius šampūnus be sulfatų ir parabenų?

Paskutinis straipsnio atnaujinimas: 2024-06-27

Numatoma skaitymo trukmė: 8 minutes


Renkantis šampūną reikia atsižvelgti į daugybę veiksnių, pvz., plaukų tipą, kvapą ir kainą. Tačiau vienas iš veiksnių, į kurį dažnai neatsižvelgiama, yra tai, ar šampūno formulėje yra sulfatų ir parabenų. Šių cheminių medžiagų paprastai randama daugelyje šampūnų, tačiau jos gali turėti neigiamą poveikį tiek plaukų sveikatai, tiek bendrai savijautai. Šiame straipsnyje aptarsime šampūnuose esančių sulfatų ir parabenų keliamus pavojus ir apžvelgsime, kokią naudą teikia alternatyvų be sulfatų ir parabenų pasirinkimas.

Kas yra sulfatai ir parabenai?

Sulfatai - tai cheminės medžiagos, kurios paprastai naudojamos šampūnuose, kad sukurtų putojimo efektą. Dažniausiai šampūnuose aptinkami šie sulfatų tipai: natrio laurilsulfatas (SLS) ir natrio laurito sulfatas (SLES). Nors jie veiksmingai valo plaukus, tačiau gali pašalinti natūralius riebalus ir sukelti galvos odos išsausėjimą bei sudirginimą. Be to, sulfatai yra susiję su galimu pavojumi sveikatai, pavyzdžiui, toksiniu poveikiu organams ir endokrininės sistemos sutrikimu.

Parabenai - dar viena dažnai naudojama cheminė medžiaga šampūnuose ir kitose asmens higienos priemonėse. Jie naudojami kaip konservantai, kad preparate nesidaugintų bakterijos ir grybeliai. Tačiau įrodyta, kad parabenai organizme imituoja estrogenus, todėl gali sutrikdyti hormonų pusiausvyrą ir potencialiai sukelti sveikatos problemų, pavyzdžiui, krūties vėžį ir reprodukcines problemas.

Šampūnų be sulfatų ir parabenų nauda

Šampūnas, kuriame nėra sulfatų ir parabenų, gali būti naudingas tiek plaukams, tiek bendrai sveikatai. Štai keletas pagrindinių šampūnų be sulfatų ir parabenų naudojimo privalumų:

Šampūnai be sulfatų ir parabenų

Naudojant šampūną be sulfatų, plaukuose išlieka natūralūs aliejai ir drėgmė, todėl plaukai tampa sveikesni ir gyvybingesni. Be to, šampūnai be sulfatų rečiau sukelia galvos odos dirginimą ar sausumą. Jie ypač naudingi jautrią odą turintiems žmonėms arba tiems, kurie dažnai dažo ar chemiškai apdoroja plaukus. Tuo tarpu naudojant šampūnus be parabenų išvengsite galimo pavojaus sveikatai, susijusio su parabenais. Taip pat galite pagerinti bendrą plaukų būklę ir išvaizdą. Parabenai gali sukelti sausumą ir lūžinėjimą, dėl to gali skilinėti plaukų galiukai ir jie gali atrodyti šiurkštūs, be gyvybės. Rinkdamiesi šampūną be parabenų, galite padėti išsaugoti plaukų sveikatą ir gyvybingumą.
Štai keletas rekomenduojamų šampūnų be sulfatų ir parabenų skirtingiems plaukų tipams:

Riebiems ir garbanotiems plaukams

Sausiems ir ploniems plaukams

Dažytiems ir pažeistiems plaukams

Kaip veikia šampūnai be sulfatų ir parabenų

Šampūnai be sulfatų ir parabenų veikia naudodami natūralius augalinius ingredientus, kurie valo ir maitina plaukus. Jų sudėtyje dažnai yra švelnių paviršinio aktyvumo medžiagų, kurios pagerina valomasias šampūno savybes.

Paviršinio aktyvumo medžiagos

Augalinės paviršinio aktyvumo medžiagos tampa vis populiaresnės odos ir plaukų priežiūros pramonėje, nes vartotojai ieško ekologiškesnių ir tvaresnių produktų. Paviršinio aktyvumo medžiagos - tai junginiai, mažinantys paviršiaus įtempimą tarp dviejų skysčių arba tarp skysčio ir kietosios medžiagos, ir paprastai naudojamos asmens higienos produktuose, kad susidarytų putos ir pagerėtų valomosios savybės. Pateikiame natūralių paviršinio aktyvumo medžiagų, kurios gali būti naudojamos kosmetikoje, sąrašą:

Gliukozidas, decilo gliukozidas, laurilo gliukozidas, sacharozės kokoatas, kaprilo/kaprilo gliukozidas - tai penkios augalinės kilmės nejoninės paviršinio aktyvumo medžiagos, kurios gali būti naudojamos kaip natūralios tradicinių paviršinio aktyvumo medžiagų alternatyvos.

Kokamidopropilo betainas yra natūrali amfoterinė paviršinio aktyvumo medžiaga, kuri suteikia gausias putas ir išgaunama iš kokosų aliejaus.

Natūralios paviršinio aktyvumo medžiagos gali būti gaunamos iš daugelio rūšių augalų, įskaitant kokosų ar palmių, taip pat gali būti gaunamos iš kitų rūšių vaisių ir daržovių. Kai kurie natūralių paviršinio aktyvumo medžiagų pavyzdžiai yra polioliai, pavyzdžiui, gliukozė, aminorūgščių likučiai ir paprasti lipidai.

Natūralūs ekstraktai

Be to, jų sudėtyje gali būti natūralių ekstraktų, pavyzdžiui, alavijo, ramunėlių ar žaliosios arbatos, kurie gali padėti nuraminti ir sudrėkinti galvos odą. Naudojant šias natūralias sudedamąsias dalis, šampūnai be sulfatų ir parabenų yra švelnesnė ir labiau maitinanti alternatyva tradicinėms formulėms.

Šampūnai be sulfatų ir parabenų yra ne tik naudingi plaukams, bet ir aplinkai. Šių cheminių medžiagų gamyba ir šalinimas gali turėti neigiamą poveikį planetai, todėl renkantis natūralias alternatyvas galima sumažinti bendrą asmens higienos produktų poveikį aplinkai.

Kaip pasirinkti šampūną be sulfatų ir parabenų

Kaip pasirinkti šampūną be sulfatų ir parabenų? Kai kurios sudedamosios dalys, kurių reikėtų vengti, yra natrio laurilsulfatas, natrio laureto sulfatas ir metilparabenas. Vietoj jų ieškokite natūralių ingredientų, tokių kaip alavijas, komaidopropilo betainas ir sviestmedžio sviestas.

Renkantis šampūną be sulfatų ir parabenų taip pat gali būti naudinga skaityti šampūno etiketes. Ieškokite produktų, ant kurių aiškiai nurodyta, kad juose nėra sulfatų ir parabenų. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad kai kuriuose produktuose šios sudedamosios dalys gali būti tiesiogiai nenurodytos, tačiau jų vis tiek gali būti.

Kaip nustatyti plaukų priežiūros produktuose paslėptus sulfatus ir parabenus

Kai kurių plaukų priežiūros produktų sudėtyje gali nebūti sulfatų ir parabenų, tačiau jie vis tiek gali būti paslėpti po skirtingais pavadinimais. Štai keletas įprastų sulfatų ir parabenų pavadinimų, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį:

  • Sodium lauryl sulfate (SLS)
  • Sodium laureth sulfate (SLES)
  • Ammonium lauryl sulfate (ALS)
  • Ammonium laureth sulfate (ALES)
  • Methylparaben
  • Propylparaben
  • Butylparaben
  • Sodium lauryl sulfoacetate (SLSA)
  • Sodium coco-sulfate
  • Sodium lauroyl sarcosinate
  • Methylisothiazolinone
  • Ethylparaben
  • Isobutylparaben

Išvada

Apibendrinant galima teigti, kad natūralūs šampūnai be sulfatų ir parabenų yra puikus sprendimas siekiantiems sveikesnės plaukų priežiūros. Natūralūs šampūnai yra švelnesnė, bet ne mažiau veiksminga alternatyva, nes juose nenaudojamos įprastuose šampūnuose esančios cheminės medžiagos.

Šie natūralūs šampūnai ne tik padeda gerinti bendrą plaukų sveikatą, bet ir daro teigiamą poveikį aplinkai. Rinkdamiesi produktus, kuriuose nėra kenksmingų cheminių medžiagų, galite jaustis gerai dėl savo poveikio planetai.

Taigi, kodėl verta rinktis natūralius šampūnus be sulfatų ir parabenų? Nauda akivaizdi. Natūrali plaukų priežiūra - nuo sveikesnių plaukų iki mažesnio anglies dvideginio pėdsako - yra protingas pasirinkimas ir jūsų asmeninei gerovei, ir planetai.

Tačiau netikėkite vien mūsų žodžiais. Ar bandėte pereiti prie natūralių šampūnų be sulfatų ir parabenų? Kokią naudą pastebėjote? Pasidalykite savo patirtimi žemiau esančiuose komentaruose!

Dažniausiai užduodami klausimai apie šampūnus be sulfatų ir parabenų.

Kuo išsiskyria šampūnai be sulfatų ir parabenų nuo įprastų šampūnų?

Šampūnai be sulfatų ir parabenų skiriasi nuo įprastų šampūnų tuo, kad juose nėra šių dviejų cheminių medžiagų, kurios paprastai naudojamos asmens higienos produktuose.
Sulfatai yra plovikliai, kurie sukuria putas ir gali iš plaukų pašalinti natūralius riebalus, o parabenai yra konservantai, susiję su sveikatos problemomis.
Šampūnuose be šių cheminių medžiagų naudojami alternatyvūs ingredientai, pavyzdžiui, natūralūs aliejai ir augaliniai ekstraktai, kurie valo ir maitina plaukus. Šie šampūnai gali būti naudingi jautrią odą turintiems asmenims arba tiems, kurie nerimauja dėl galimo pavojaus sveikatai, susijusio su sulfatais ir parabenais. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad ne visi šampūnai be sulfatų ir parabenų yra vienodi ir kai kuriuose jų vis dar gali būti kitų galimai kenksmingų sudedamųjų dalių.

Kokie šampūnai be sulfatų yra geriausias pasirinkimas?

Gamtos lašo Natūralus keratino atkuriamasis šampūnas pažeistiems plaukams – sudėtyje esanti didelė koncentracija plauką stiprinančių komponentų padeda sustiprinti pavargusius, chemiškai pažeistus plaukus.
Gamtos lašo Natūralus drėkinamasis šampūnas sausiems plaukams – natūralios sudėties kreminis šampūnas sausiems plaukams, ne tik švelniai plaunantis nešvarumus, bet ir intensyviai šalindamas plauko dehidratacijos požymius.
Gamtos lašo Ekologiškas šampūnas „Nuo pleiskanų ir plaukų slinkimo“ – intensyvius galvos odą nuo pleiskanų valantis natūralus šampūnas, padedantis stiprinti plaukų šaknis ir mažinti jų slinkimą!
Gamtos lašo Natūralus detoksikuojantis šampūnas normaliai ir riebiai galvos odai – intensyviai galvos odą valantis natūralus šampūnas normaliai ir riebiai galvos odai, kuris palaikys ilgalaikę gaivą!

Ar visi šampūnai be sulfatų ir parabenų yra ekologiški?

Ne, ne visi šampūnai be sulfatų ir parabenų yra ekologiški. Tačiau daugelyje šių produktų naudojami natūralūs augaliniai ingredientai.

Ar šampūno be sulfatų ir parabenų naudojimas turės įtakos mano plaukų spalvai?

Naudojant šampūną be sulfatų ir parabenų plaukų spalva neturėtų keistis. Tiesą sakant, šie šampūnai gali padėti išsaugoti spalvą, nes apsaugo nuo išblukimo ir pažeidimų, kuriuos sukelia šiurkščios cheminės medžiagos.

Ar šampūnai be sulfatų ir parabenų vis dar gali veiksmingai putoti?

Taip, šampūnai be sulfatų ir parabenų gali veiksmingai putoti. Nors jie nesukuria tiek daug putų kaip tradiciniai šampūnai, jie vis tiek gali užtikrinti kruopštų valymą.

Ar šampūnai be sulfatų ir parabenų tinka visų tipų plaukams?

Taip, šampūnai be sulfatų ir parabenų tinka visų tipų plaukams. Nesvarbu, ar jūsų plaukai garbanoti, tiesūs, stori, ar ploni, yra daugybė pasirinkimų, galinčių patenkinti jūsų konkrečius poreikius.

Per kiek laiko plaukai prisitaiko prie šampūnų be sulfatų ir parabenų?

Gali prireikti kelių savaičių, kol jūsų plaukai prisitaikys prie šampūno be sulfatų ir parabenų. Per tą laiką jūsų plaukai gali būti riebūs arba riebaluoti, nes prisitaikys prie naujo produkto. Tačiau po šio pradinio prisitaikymo laikotarpio turėtumėte pastebėti sveikesnius ir labiau pamaitintus plaukus.

Kokie galimi šampūnų be sulfatų ir parabenų naudojimo trūkumai?

Vienas iš galimų šampūnų be sulfatų ir parabenų trūkumų yra tas, kad jie gali nesukurti tiek putų, kiek tradiciniai šampūnai. Be to, kai kurie žmonės gali pastebėti, kad šie produktai ne taip giliai išvalo, kaip jie yra įpratę. Tačiau šie trūkumai yra nedideli, palyginti su galimais sveikatai ir aplinkai naudingais šampūnų be sulfatų ir parabenų naudojimo privalumais.

Ar vis dar galiu naudoti plaukų formavimo priemones, naudodamas šampūną be sulfatų ir parabenų?

Taip, su šampūnu be sulfatų ir parabenų vis tiek galite naudoti plaukų formavimo priemones. Tiesą sakant, tokie šampūnai gali būti naudingesni plaukams, nes jie padeda išvengti šiurkščių formavimo priemonių daromos žalos ir išsausėjimo.

Plaukų slinkimo priežastys ir sprendimai
Plaukų kondicionierius: patarimai, maksimaliam poveikiui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Mano krepšelis
Neseniai peržiūrėti
Kategorijos